Evde hayat onlarla çok daha kolay: Pratik ev eşyaları

Düzenden uykuya, raflardan sepetlere kadar günlük yaşamda kullanılan şeylerin aslında ne kadar işe yaradığı pek fark edilmez. Oysa onlar hayatı bir hamlede kolaylaştırıyorlar.

KUMAŞ KILIFLA DAHA PRATİK

Çocuk odasında karmaşaya yer yok. Ama dağınıklığı kolayca toplamak için her defasında kapak açıp kapatmak zor geliyorsa, kumaş kılıflı dolap seçenekleri herkesin hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca tekerlekli bir çekmece sistemi kullanarak oyuncakları depolamasını da basitleştirebilirsiniz.

DAR ALANA BİR SEHPA

Uyku alanında bir lamba, bir kitap ve her gün taze çiçek görmek yeterliyse, o zaman fazla bir mobilya ya da alana ihtiyaç yok. Bir çekmece kutusu ve bir açık raf sistemiyle pratik biçimde çözerek alandan da kazanırsınız.

bedroomfurniture.club

TUVALET KAĞITLARINIZI ASIN

Tuvalet kağıdı bittiğinde hemen yenilenmesi gereken şeylerden. Bu yüzden de elinizin altında ya da klozetin yakınında durması iyi olur. Eğer yeriniz yoksa dekoratif sepetler içinde kolzetin yan duvarına asarak ulaşmayı kolaylaştırın.

thelittlehouseshop.co.uk

DEPOLAMASI İÇİNDE GİZLİ

Çoğu yatak odasında ekstra kitap rafı için yer ayırmak mümkün olmayabilir. Bunu çözümleyen, raflı yatak başı veya alt çekmece birimleri olan kompakt modelleri tercih ederek hayatınızı kolaylaştırın.

Çilek Mobilya.

KENDİ ÇÖZÜMÜNÜ TASARLA

Küçük ölçekli modüler sistemlerle her yere özel bir depolama seçeneği üretmek mümkün. Tıpkı buradaki gibi mutfak alanınıza daha özel çözümler ve ihtiyacınız kadar dolap planlayabilirsiniz.

Ikea.

ŞARJ ÖZGÜRLÜĞÜ

Evin her yerinde kolayca cihazları şarj etmek büyük rahatlık. Bu amaca hizmet eden yeni nesil ürünlerle ister otururken kanepede, ister kahvaltı ederken tepside veya sadece kitap okurken abajurunuzda dilediğiniz zaman şarj etme özgürlüğünüz var.

Ilia şarjlı kanepe, Kelebek.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
Evim Dergisi 2019

İlk eve alınması gerekenler