Ev Turu: Yeşilköy’de İskandinav tarzı bir apartman dairesindeyiz

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta Pınar Erdur ve ailesinin Yeşilköy’deki 140 metrekarelik İskandinav tarzı döşenmiş dairesine konuk olduk.

Huzuru, İskandinav ve bohem stili harmanlayarak bulan bir daire burası. Pınar Erdur’un ailesi ile birlikte yaşadığı dairenin ilk olarak salonuna bakalım.

SALON DEKORASYONU *

İskandinav ve bohem çizgiler bu evde bolca yer bulmuş. Salonda iki adet chester koltuk yer alıyor. Kapitone detayları olan düz ve spor kumaşlara sahipler. Sağ tarafta ise modern çizgide ve beyaz TV sehpası yer alıyor.

Salonda yer alan jüt halı Ikea’dan. Son yıllarda oldukça popüler olan halı çeşitlerinden biri. Perde olarak stor perde ve önünde tül tercih edilmiş.

Yemek alanında sandalye olarak iki farklı model tercih edilmiş. Masa başlarında yer alan kolçaklı sandalyeler diğerleri ile oldukça uyumlu. Zeminde yer alan eskitme halı ise Sultanahmet’ten alınmış.

BALKON DEKORASYONU *

Salondan balkona çıkılabiliyor. Burada bohem bir balkon karşılıyor bizleri. Demir korkulukları beğenmeyen ev sahibi bambular ile çevreyi kapatmış. Tavanda Ikea’nın aydınlatması kullanılmış. Balkonda paletler ve minder ile güzel bir oturma alanı oluşturulmuş.

ÇALIŞMA ODASI DEKORASYONU *

Bu odada neredeyse tüm ürünler Ikea’ya ait. Bu oda ve diğer tüm odalardaki duvar renkler Jotun’a ait. Bitkilerle bu odaya yaşam katılmış. Kanepe, gerektiğinde yatak olarak da kullanılabiliyor. Yatağın üzerindeki çerçeveler ise Trendyol’dan alınmış.

Girişte yer alan koridordaki zeminde antresit rengi tercih edilmiş.

MUTFAK DEKORASYONU *

Mutfakta Pınar Hanım’ın emeği çok büyük. Tezgah arasında Vitra Seramik tercih edilmiş. Dolap kapakları siyah metal kulplarla renklendirilmiş.

Ev turunun devamını “EVİM YOUTUBE KANALI“ndan izleyebilirsiniz.

Ev turu: Alaçatı’da begonvilli sokağın modern kır evi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde yapılan en büyük 6 temizlik hatası

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri ve örnekleri: Ferah hissettiren 10 ipucu