ev-turu

Ev turu: Suadiye’de modern, ada manzaralı bir çatı dubleksindeyiz

İç Mimarımız Nedret Tuncer ile birlikte Suadiye’deki 220 metrekarelik 4+2 bir çatı dubleksini geziyoruz. Adalar manzaralı geniş terası ve modern tarzda döşemesiyle ev sahiplerinin tüm isteklerine cevap veren bu daire evini dekore etmek yenilemek isteyen izleyicilerimize de ilham verecek.

EVİN GİRİŞİ

Evin girişi beyaz ve aydınlık. Sağ tarafta aynalı bir portmanto yer alıyor. Duvarlarda beyaz lake çıtalama detayları kullanıldı. Alandaki beyaz yoğunluğu siyah renk ile dengelendi ve zeminde bir hareket oluşturuldu.

SALON DEKORASYONU

50 m2’lik geniş bir salondayız. Odanın iki cephesi komple yere kadar cam. Bu sayede alan çok aydınlık görünüyor. Merdivenler isli meşe malzemesiyle kaplandı ve basamak altlarında gizli aydınlatma kullanıldı. Merdiven altındaki gizli çekmecede kullanılmayan eşyalar depolanıyor.

Koltuklar geniş ve rahat oturumlu. Gri tonlarda yumuşak dokulu kumaşlarla yapılan koltuklar dekoratif yastıklarla süslendi.

Ev sahibi Yeşim Hanım bu evi alırken nelere dikkat ettiğini şöyle anlatıyor: “Yaklaşık 2 yıldır Bağdat Caddesi tarafında ev bakıyorduk ve yeni ev olmasını istiyorduk. Bunun dışında salonu büyük, 4 odalı, terası ya da bahçesi olan bir ev istiyorduk. Baktığımız evlerde istediğimiz ölçüleri bulamıyorduk. Bu evi çok beğendik. İki katlıydı ve 4 odası, terası vardı. Tam istediğimiz gibiydi ancak bazı yerlerin değişime ihtiyacı vardı. Sizin de sayenizde kullanışlı ve şık bir ev haline geldi.

Kullanışsız köşe sayenizde çalışma köşesi oldu. Artık evden çalışıyoruz bu nedenle benim için çok güzel bir alan oldu.”

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfağa sürgülü beyaz bir kapıdan giriyoruz. Mutfak 10 m2’lik kare bir alan. Siyah beyaz detayları burada da görüyoruz. Üst kapaklar koyu antresit tonlarında mat lake renkte modern çizgide tasarlandı.

Fazla kullanılmayan eşyalar için en üste kadar dolaplar tasarlandı. Ortada da sabahları kahvaltı yapabileceğiniz bar yüksekliğinde bir masa tercih ettik. Atıştırmalar için pratik kullanıma sahip bir masa oldu. Burada da üç tane geniş pencere yer alıyor.

Ev turunun tamamını görmek için yukarıda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

Ev Turu: Ataşehir’in palmiyelerinin en tepesindeyiz