Ev turu: Nişantaşı’nda bir çatı dubleksindeyiz

Evim Dergisi ile yepyeni bir ev turundan herkese merhaba! Her zamanki gibi özenle dekore edilen ve farklı tarzlarıyla dikkat çeken evlere konuk olmaya devam ediyoruz. Bugün İstanbul Nişantaşı’ndaydık.

Bugün ev sahibimiz Özge Yüksel ile yaklaşık 300 metre karelik 4+1 ters bir çatı dubleksine konuk oluyoruz! Otelcilikle uğraşan Özge Hanım evinde feminen ve yuvarlak formları tercih etmiş 🙂 Japandi stilini bu evde çok güzel bir şekilde uygulamışlar.

Bir ters çatı dubleksi olan yaklaşık 300 metrekarelik ev, bugünkü turumuzun odağıydı. Evimizin sahibiyle birlikte turumuzu gerçekleştireceğiz. Kendisi Özge Yüksel. Öncelikle kendisini tanıyarak başlayalım. Özge Hanım, merhaba..

“Ben Filiz Özge Yüksel. 26 yaşındayım. Aslında diş hekimiyim, ama şu anda otelcilikle uğraşıyorum. Mesleğimi yapmıyorum. Burası, sizin de bahsettiğiniz gibi Nişantaşı. Ben Nişantaşı’nda oturmayı tercih ettim. Birinci sebep işime yakın olması, otelime yakın olması. İkinci sebep ise şehir merkezinde olmayı çok sevmem. Evden işe yürüyerek gitmeyi, sosyal çevremi etrafımda bulmayı çok seviyorum. O yüzden burada bir apartman dairesi tercih ettim.

Burası, bahsettiğiniz gibi bir dubleks daire. Ben burada yalnız yaşıyorum, ama burası aslında ailemin evi. Bir aile evi. Aile olarak yaşıyoruz, daha doğrusu çok fazla ziyaretçimiz var, vesaire. Şimdi, burası İstanbul’un aslında en köklü semtlerinden bir tanesi. Nişantaşı dediğimizde, biliyoruz ki burası eski İstanbul’un havasını sonuna kadar ciğerlerine çeken bir auraya sahip. Ama buradaki evler genellikle biraz tadilata ihtiyaç duyuyor. Ve biz anlıyoruz ki bu evde gerçek manada çok geniş çaplı bir tadilat yapılmış.

Burası, Nişantaşı’ndaki çoğu ev gibi aslında eski bir apartman değil. Çünkü ben ve ailem, deprem sonrası yapı olmasına gerçekten çok önem veriyoruz. Şimdi, bu aslında 300 metrekarelik bir daireden bahsediyoruz ve neredeyse hiçbir duvar alanı engellemiyor. Doğru, hatta merdivenlerde bile şeffaf cam kullanılmış. Bu, ışık salınımını maksimize eden çok iyi bir detay.

Ev turunun tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz.