maltepe ev turu

Ev Turu: Maltepe’ye tepeden bakan rezidans dairesindeyiz

İç Mimarımız Gizem Tiryaki eşliğinde Maltepe’ye, geniş camlı bolca ışık alan bir rezidans dairesine konuk olduk. Özlem Hanım ve Berke Bey’in Maltepe’deki 2+1, 100 metrekarelik dairesindeyiz.

Özlem Hanım bu eve taşınma serüvenini şu şekilde anlatıyor: “Ben bunun gibi yüksek katlı, denizi ve gökyüzünü görebileceğim ferah bir ev olsun istedim. Şehrin ışıklarını göreyim, biraz romantik olsun istedim, bu yüzden burayı tercih ettim. Oğlum ile birlikte hoşumuza gitti ve buraya taşındık ve içini dekore ettik.”

Evde dingin bir atmosfer var. Beyaz, yeşil, mavi gibi renkler kullanılmış.

Berke Bey de evleri ile ilgili “Bu evde mutluyum. Merkezi bir yerde, spor salonu da yakınımda. Bu nedenle benim için gayet ideal bir ev.” diyor.

ODAK NOKTASI BİTKİLER

Salona giriş yaptığınız anda bitkilerin bir odak noktası oluşturduğunu görüyorsunuz. Özlem Hanım “Ben bitkileri ve hayvanları çok seviyorum. Bu nedenle evimde iki tane kedim var. Bitkileri de her gördüğümde alıyorum, hafta sonları bakıyorum. Artık koyacak bir yerim kalmadı. Hoşuma gidiyor, onları seyretmeyi seviyorum” diyor.

Son aylarda pandemi nedeniyle pek çok kişi artık evde zaman geçiriyor. Evlerimizde bu örnekteki gibi doğal alanlar hepimiz oluşturmaya çalışıyoruz. Özlem Hanım bu alanı çok güzel kurgulamış. Burada bir yaşanmışlık oluşmuş.

Evde mavi, beyaz ve yeşilin dingin havasını her metrekarede hissedebiliyorsunuz. Zemine baktığımız zaman soft renkte bir parke kullanıldığımı görüyoruz. Yüksek ve beyaz bir tavan var. Aydınlatmalar abajurlarla sağlanmış.

Zeminde bir post tercih edilmiş. Odada retro tarzda bir konsol yer alıyor. Tekerlekli ve fonksiyonel bir konsol. Üzeri dekoratif ürünlerle renklendirilmiş.

Dairede yerden ısıtma tercih edilmiş. Bu şekilde yerden ısıtma sistemlerinde petek kirliliği de oluşmuyor.

MUTFAK DEKORASYONU

Modern bir mutfak tercih edilmiş. Kulpsuz kapaklar ve arka planda gri-siyah karolar yer alıyor. 2+1 ev için ideal bir büyüklükte mutfak burası. Yemek masası da hemen mutfağın yanında yer alıyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odası sahil tarzında döşenmiş. Deniz kabukları ve hasırlar odada bir sahil havası oluşturmuş ve çok ferah bir alan olmuş.

Özlem Hanım duvardaki el yapımı süslemeler ile ilgili “Süslemeleri internetten inceleyerek yapıyorum. Anneannemin eski dantelini düş kapanı şekline getirdim. Deniz kabukları ve boncukları diğer süslemeler için kullandım. Biraz bohem tarz da olmasını istedim” diyor.

Zeminde de odanın tasarımıyla uyumlu jüt bir halı tercih edilmiş.

BERKE’NİN ODASI

Berke Bey odasını şöyle anlatıyor; “Odamda çok fazla zaman geçirmiyorum. Kedilerimle paylaşıyorum odamı. Kedi aksesuarları da burada.”

Ev Turu: Açık konseptli 112 m2 sıcacık bir evdeyiz