Ev Turu: Açık konseptli 112 m2 sıcacık bir evdeyiz

İç Mimarımız Gizem Tiryaki ile Beşiktaş’ta yer alan, aşırı ferah bir eve konuk oluyoruz.

112 metrekarelik 2+1 bir dairedeyiz. Tuğba Hanım bu evde kızı ve köpeği Dost ile birlikte yaşıyor. Evin genelinde gri ve deri tarzda mobilyalar kullanılmış. Gri duvar kağıtları evin geneline hakim.

Çok samimi ve sıcak bir ev karşılıyor bizi. Ev sahibi Tuğba Hanım bu eve taşınma hikayesini şöyle anlatıyor;

“Ev arıyordum ve benim için bir evde olması gereken öncelikler vardı. Bu eve girdiğimde de kesinlikle benim olmalı dedim. Enerjisi çok farklı, küçücük ve sıcacık bir ev. Işığı çok güzel. Evi ilk gördüğümüzde içi yapılıydı. Çok yoğun çalıştığım için evin tadilatı ile uğraşamayacaktım ve bu evi görür görmez eşyaları yerleştirmiştim bile. Bütün mobilyaları yeniledim ve bu evin enerjisine uygun griler, ahşaplar kullandım. Işığın tamamen eve girebilmesi için perde kullanmadım.”

Odadaki duvar kağıdı ile büyük bir odak noktası oluşturulmuş ve güzel bir hava katılmış. Salonda gri bir köşe koltuğu yer alıyor. Sıcak renkte parkeler parlak türde. Salonda modern bir aydınlatma dikkat çekiyor. Büyükçe bir lambader evin genel renklerine uyum sağlıyor.

Cam kenarında berjerler yer alıyor. Tuğba Hanım berjerlerini manzaraya karşı konumlandırmayı tercih etmiş. İsterseniz bu berjerleri misafirleriniz geldiğinde içeriye doğru döndürerek kullanabilirsiniz. Koltuğun birkaç ton açığı olan berjerler fonksiyonel parçalardan biri.

Salonun açıldığı küçük bir balkon var. Burası süslü eşyalarla döşenmiş sevimli bir balkon. Zeminde vintage karolar kullanılmış. Zeytin ağacı, yağlı boya tablolar da yine bu alana renk katan unsurlardan.

TV bölümünün arkasına gri spor bir duvar kağıdı uygulanmış. Altında ise yine Tuğba Hanım’ın özel olarak yaptırdığı masif ahşap TV sehpasını görüyoruz. Modern bir çizgiye sahip ve yere yakın TV sehpasının iki açık rafı var.

Odanın devamında yemek alanı bizi karşılıyor. Açık konseptli bir ev olduğu için salon, mutfak ve yemek alanı bir arada ve aydınlık bir ev. Burada pampaslar dikkat çekiyor. Tuğba Hanım bu pampasları Olimpos Antik Kenti’nden (Olympos) kendi elleriyle toplamış ve burada sergiliyor.

Ahşap masif bir yemek masası var ve evin geneli ile uyumlu. Kolonlar taş duvarla kaplı ve diğer kolonlarla uyum sağlıyor. Mutfakla salon arasındaki bu yemek alanında ev açık plan olduğu için salondayken de mutfaktayken de herkes her zaman bir arada olabiliyor.

Mutfakta country ve rustik mutfak stillerinde bazen bu şekilde saydam kapaklar da kullanılabiliyor. Tezgah arasında beyaz renkte döşenmiş seramikleri görüyoruz. Bunlar da son zamanlarda yaygın olarak kullanılıyor.

Mutfakta bir pencere var ve aydınlığı içeriye aktarıyor. Bu pencere olmasa da açık planlı bir evde olduğumuz için ışık yeterince mutfağa geliyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasında güzel bir niş dikkat çekiyor. Kolon ve kirişin altında güzel bir alçıpan ile niş yer alıyor. Mobilyalar modern çizgide ve düz hatlarda tercih edilmiş. Açık renk parkenin tercih edildiği alanda odanın geneline hakim olan soft renklere uyum sağlanmış.

Yatak odasına girdiğinizde büyük boy dolabı sizleri karşılıyor. Aynalı olması nedeniyle odaya derinlik katmış. Bu odada olduğu gibi küçük bir yatak odanız varsa tek bir komodin tercih edebilirsiniz.

Yaratıcı şehirde, stil sahibi bir ev