ev-turu-başakşehir

Ev turu: Bahçeşehir’de nostaljik detaylarla süslü ferah bir evdeyiz

Bahçeşehir’deki bir sitede yer alan, İlknur Hanım ve Fatih Bey’in iki kızı ile birlikte yaşadıkları, 4.5+1 planlı 250 M2’lik ferah bir dairedeyiz. İlknur Hanım evi ile ilgili şöyle konuştu;

“Yaklaşık 8 yıllık evliyim. Genellikle kiralık evlerde yaşadım. Kiracılık zor bir süreç ve dekorasyonu çok seviyorsanız zorluyor insanı. Bu kez çok şükür kendi evim oldu, çok ince eleyerek sık dokuyarak ve hiçbir mimari destek almadan, tamamen kendi zevkimle bir şeyler yapmaya çalıştım.”

“Salondaki ayna altına yer alan bu obje ilham kaynağım. Bunu görür görmez salon gözümde canlandı. Bu olmalı, karşısında sandalyeler olmalı ve bir keyif köşesi oluşturulmalı diye düşündüm. Bu konsol aynı zamanda bir kitaplık niteliğinde de kullanılıyor.”

Yemek masası ve ayna da özel tasarım. Salonda bulunan kanepenin kenarlarında kapitone desenler, altında ise etek yer alıyor. Kırlentlerde ekose detaylar hakim. Hemen karşısında yer alan kanepede ise kahverengi ekose desenli yastıklar yer alıyor. Salonda kullanılan üçlü kanepeler Home Sweet’ten tercih edilmiş.

Ortada yer alan sehpa mobilyacıları tarafından özel olarak tasarlanmış. Üzerine bonsai ve dekoratif aksesuarlar yerleştirilmiş. Hemen orta sehpanın yanında TV sehpası niteliğinde kullanılan bir konsol var. Salondaki diğer mobilyalar ile uyum sağlıyor.

Duvarlara çıtalama uygulamaları yapılmış. Bu alanda duvar kağıtları da değerlendirilmiş. Aydınlatma olarak spot ışıklar ve sarkıt lamba dikkat çekiyor.

BALKON DEKORASYONU

Salondan direkt balkona çıkılabiliyor. Keyifli bir balkondayız ve bu balkonda çok şık bir salıncak yer alıyor. Ev sahipleri bu eve geldikten sonra komple kapatmışlar. Duvarda koyu gri renk kullanılmış.

ÇALIŞMA ODASI DEKORASYONU

Çok sakin, beyazın ve kremin uyumu içerisinde kullanıldığı çalışma odasındayız. Burada evin genelinde gördüğümüz o çiçekli duvar kağıdının dışında, siyah beyaz detayların hakim olduğu, bütünleştirici bir duvar kağıdı var. Sol tarafta yer alan masa da salonda kullanılan yemek masasının mobilya grubuna ait bir masa. Hazeran detayları olan koltuk özel olarak tasarlanmış.

EV TURUNUN TAMAMINI “EVİM YOUTUBE KANALINDAN” İZLEYEBİLİRSİNİZ.

İzmir Alaçatı’da sessizliğin içinde bir haftasonu evi