bakirkoy

Ev turu: Bakırköy’de renk cümbüşü 150 m2’lik bir dairedeyiz

Bakırköy’de Elif ve Barış Sözen çiftinin 3+1, 150 metrekarelik dairesine konuk olduk. Farklı tarzlar ve renklerin bir arada kullanıldığı bu evi ev sahiplerinden dinlemeye hazır mısınız.

İstanbul Bakırköy Ataköy semtindeyiz. Elif Hanım kendisini şu şekilde anlatıyor: “35 yaşındayım. Bir kızım var ve evliyim. Çevre Mühendisi – İş Güvenliği Uzmanıyım ama iş hayatında İnsan Kaynakları Müdürü olarak 7 yıl görev yaptım ve kızımın doğumuyla birlikte işimden ayrıldım. Sonrasında araya pandemi girdi ve süreç uzadı.

Bu süreç benim için avantajlı bir durum oldu. Kendi hobilerimle ilgilenmeye başladım. 3 kişilik bir aileyiz aramıza yeni bir üyemiz katıldı: Luna kızımız, kedimiz…”

Evi stil olarak tek bir stile oturtmak mümkün değil. Bohem, eklektik detaylar, country ve shaker detaylarla evde çok değişik bir dekorasyon oluşturulmuş. Ev sahibi “Renkli ve yaşanmışlık olan evleri seviyorum. Bunun yanında aile yadigarları benim için çok önemli parçalar. Bunları evin farklı köşelerinde kullanmayı seviyorum.” diyor.

Ev sahibi için renkler çok önemli. Elif Hanım “Ben bence maximalistim” diyor. “Aslında minimalist stilde yaşayan insanları çok takdir ediyorum ama bana göre değil, ben eşyaları seviyorum…”

Yemek köşesi hazeran detaylara sahip. Vintage denilebilecek detaylara yer verilmiş. Patineli yüzeyleri hepimiz çok seviyoruz. Yine bunu tamamlayan bir konsol tercih edilmiş. Konsolun üzerinde özellikle bu yıl öne çıkan animalizm denilen botanik detaylar, hayvan detayları görülüyor.

Ev turunun tamamını izlemek için yukarıdaki videoya ya da YouTube kanalımıza tıklayabilirsiniz: EVİM YOUTUBE KANALI

Ev turu: Doğanın ortasında modern bir çiftlik evindeyiz