ev-turu salon dekorasyonu

Ev turu: 7 metre tavan yüksekliği ile çok ferah bir çatı dubleksi

Bu hafta Sümer ailesinin Çekmeköy’deki 270 metrekarelik loft dairesine konuk olduk. Yüksek tavanlı, rahat modern tarzdaki bu daireyi hep birlikte gezelim.

Ev sahiplerinin cosy modern olarak tanımladıkları dairede, rahatlık olduğu kadar şıklık da ön planda tutulmuş. Selin Hanım evini şu şekilde anlatıyor;

“Ben 36 yaşındayım ve öğretim görevlisiyim. Mimarlık ile ilgili hiçbir alakam olmamasına rağmen babamın ve eşimin iç mimar olması benim dekorasyonun ortasında olmamı sağladı. Bu loft daireye taşınma nedenimiz site içinde olması ve çocuklar için daha iyi olmasıydı. Havadar ve aydınlık bir ev olması nedeniyle de bu evi seçtik. Tavan yüksekliği ve her yerden ışık alıyor olması ferah hissettiriyor. Tavan 7 metre yüksekliğe sahip. Bu çatı dubleksini kendimize göre döşedik.”

“Evde koyu renkler tercih ettik. Çok ışık alan bir ev olduğu için koyu mavi duvar boyasını denedik. Ahşap ile bu rengin uyumunu çok seviyorum. Mevsimsel olarak da evin dekorasyonunu değiştiriyorum.”

Salona girdiğimizde en dikkat çekici noktalardan biri de ahşap merdiven. Bu evin loft stilde olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Uzun perdeler ve sarkıt aydınlatmalar yine dikkat çeken detaylardan bazıları…

Ev turunun tamamını “EVİM DERGİSİ YOUTUBE KANALI“ndan izleyebilirsiniz.

Ev Turu: Halkalı’da balkon ve bahçesi ile göz alan bir dairedeyiz