Ev turu: 174 metrekarelik dubleks, beyaz bir evdeyiz

Son güncelleme:

Bursa Nilüfer’deki bu evde beyazın tüm tonlarını görebilirsiniz. Çünkü beyaz, ev sahiplerini mutlu eden tek renk.

Daha kapıdan girer girmez beyazın o huzurlu etkisi kaplıyor sizi. Bembeyaz duvarlar, koltuklar ve mobilyalar… Hepsi de bu evde ferah bir yaşam alanı oluşturulmasını mümkün kılmış. Kübra-Burak Fidanoğlu’nun 174 metrekare dubleks evleri, yoğun olarak kullanılan rengin hakkını fazlasıyla veriyor.

Kübra Hanım, “Beyaz, bizim için her şeyin başı. Akşam yorgun bir şekilde evimize gelip de kapıyı açtığımızda görmek istediğimiz ve mutlu olacağımızı düşündüğümüz tek renk bizim için beyaz. Bu nedenle mobilyalarımızı bu renkte tercih ettik. Üzerine keyfimize veya mevsimine göre kırlentler, şallar atmayı çok seviyoruz.” diyor.

Genç çift bu eve Aralık 2017’de taşınmış. Eski sahipleri birçok şeyi yenilemiş olduğu için de köklü değişiklikler yapmalarına gerek kalmamış. Dubleks olan daire iki oda, giyinme odası, iki balkon, iki banyo, salon, Amerikan mutfak ve minik bir kilerden oluşuyor.

Salonda ev sahibi kendine bir köşe hazırlamış. Bir duvarı kiremit rengine boyayıp hamak salıncak asmışlar. Etrafına ise bolca bitki yerleştirmişler. Mutfağın karşısındaki alanda yemek bölümü konumlandırılmış. Böylece servisin kolay olması sağlanmış. Mevcut olan taş duvar TV köşesi olarak planlanmış, karşısına koltuklar ve hemen yanına da kış aylarının vazgeçilmezi şömine konulmuş. Masa ve sandalyeler İnegöl’de bir mobilyacıdan, koltuklar ve orta sehpa Ikea, sallanan sandalye @melegin. hobiatolyesi, şömine Bauhaus, hamak salıncak ise @cagrihamakcilik’tan alınmış.

“FERAH BİR ATMOSFER”

Dekorasyon seçimlerini özetle “ferah bir atmosferde puf puf koltuklar ve çoğunlukla beyaz rengin kullanıldığı mobilyalar” diye tanımlıyor Kübra Hanım. Evlerini planlarken amaçları nasıl rahat ederiz olmuş genç çiftin. Bu nedenle de kendilerine minik keyif köşeleri oluşturmuşlar. Alt katta hamak salıncak, üst katta ise bir uzanma köşesi. Çift son dönemde yaşam alanlarına boyalarla renk katmaya karar vermiş. Buna mutfaktan başlamışlar. Kahve köşesinin arkasındaki duvara boya ile geometrik bir desen eklemişler. Aynı tarz bir uygulamayı salondaki hamaklı köşede de yapmışlar.

Üst kata çıkan merdiven sonradan beyaza boyanmış. Merdivenin arkasında kalan kitaplık ise salonu daralttığı için kaldırılmış. Odanın daha ferah olması sağlanmış.

MUTFAK DEKORASYONU

Açık mutfağın orta alanında kalan boşluğu doldurmak için bir ada mutfak ünitesi alınmış. Ve burası ev sahiplerinin en sevdikleri köşe olmuş. Ada mutfak, sandalyeler ve raflar Ikea’dan alınmış.

Kahve köşesinin duvarına çizilen geometrik desen ile buraya renk katılmış. Radyo Meier, panolar @handmadewoodesing, motto @yumak_dekor, askılar @linaahsapdiyari.
“Ada mutfağımız eşimle sohbet ettiğimiz keyifli bir alan bizim için.”

Evin üst katındaki orta alanda minik Burak için bir oyun alanı kendileri için bir dinlenme alanı oluşturmuşlar. Kasnaklar @eceyyle, kırlentler @sevdizayn, koltuk, sepet, hasır puf, jüt halı Ikea koltuk şalı ise H&M Home’dan.

Dinlenme alanında raflar ve aksesuarlarla keyifli bir ortam yaratılmış.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Çatı katının eğiminden dolayı pek ferah olmayan yatak odasında eğimli olan alanda bir TV köşesi oluşturulmuş. Yatak ise daha ferah olan kısma yerleştirilmiş. Mobilyalar Ikea, bulut lamba @bouffeecloud, sallanan sandalye @melegin. hobiatolyesi.

Evin miniği Burak için evin en güzel manzaralı odası ayrılmış. Duvarlara sticker’lar yapıştırılmış. Sticker @wallhuman, nevresim takımı trendyol.com, tekli koltuk, kırlent, oyuncak fil , abajur, avize ve çerçeveler Ikea, Montessori yatak @dkyapi montessori.

“İskandinav tarzı evleri seviyor ve uyarlamaya çalışıyoruz.”

BALKON DEKORASYONU

Her iki katta da balkon bulunuyor. Alttaki balkon cam ile kapatılmış. Tül, sarkıt, hasır puf ve jüt halı Ikea’dan. Kahverengi kırlentler @sevdizayn, renkli kırlentler @evmila, starliçe Bauhaus’dan alınmış.

Videolu ev turu: Eklektik stilde döşenmiş bir Cihangir dairesindeyiz!