Ev dekorasyonunda rahatlatan tonlar ve konforlu yaşam alanları

Son güncelleme:

Ev dekorasyonunda seçimlerinizin, görüntünün yanında size hissettirdikleri de önemli. Stresten uzaklaştıran ve huzur duygusunu pekiştiren dingin bir renk paleti, evde daima rahat hissedeceğiniz, sizi koza gibi saran mutlu atmosferler yaratır.

LAVANTA TARLASI

Morun en açık tonu lavanta yaratıcılık ve organizasyon yönünüzü açığa çıkarmanın dışında mekanlarda ferahlatıcı bir rol de oynar. Bunu mavi tonları, gri, ekru gibi renklerle kombinleyerek baharı ve yazı çağrıştıran konforlu alanlar yaratabilirsiniz. 

Foto: alora-collection.com

EV DEKORASYONUNDA YEŞİL VAHA

Yeşilin griye çalan bu tonu sonsuzluk ve derinlik hissi uyandırıyor. Gün ışığı ile buluştuğunda mükemmel ton geçişleri yaratarak kendinizi ormanın derinliklerinde bir gezintiye çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Gün arası şekerlemesi veya uzun sabah keyifleri için yatak odanızda deneyebilirsiniz.

Jotun.

EV DEKORASYONUNDA DOĞAL SICAKLIK

Doğal tonların dinginliği yaşam alanlarını huzurlu kılarken sıcak nüanslar da ekler. Ancak her yeri bu renkle boyamak, sıkıcı ve cansız gösterir. Bu tonu, altın gibi enerjik bir renk paletiyle canlandırın.

Jotun.

PEMBE VE ÖTESİ

Tatlı, huzur veren pembe… Biraz feminen, biraz mahsun ama kesinlikte rahatlatıcı renk paletini benzer tonlarla kombinleyerek yatak odasında kullanabilirsiniz. Ama ana yaşam alanlarında paleti daha doymuş (sature) tonlarla kullandığınızda çok daha muhteşem ve sofistike bir hava oluşturabilirsiniz.

H&M Home.

HAYALPEREST PASTELLER

Mint yeşili, mercan pembe, bebek mavisi gibi yumuşak ve sonsuzluk hissi yaratan doğal tonlar karanlık ve loş köşeleri yapay ışıkla bile aydınlatmak için mükemmel. Özellikle duvarlarınızı aynalarla desteklerseniz…

alora-collection.com

HUZUR VEREN ZITLIKLAR

Toprak tonları ve gökyüzü mavisi, orman yeşili taş grisi gibi doğayı çağrıştıran renk ikilileri ana yaşam alanlarında her zaman rahatlatıcı bir etki yaratır. Tıpkı buradaki gibi duvarları açık ve tekstilleri koyu tonda kullanarak yaratacağınız şık kontrastları jüt, bambu, hasır, ahşap, taş gibi yine doğal materyallerle bir araya getirerek etkiyi güçlendirin.

decoteam.de

Evim Dergisi 2018

Feng Shui’ye göre evde düzen nasıl olmalı?

Feng Shui’ye göre mutlu ev formülleri