Etno-modern bir bahçe nasıl olur?

Bali’den yola çıkıp soluğu Bodrum’da almak yerine İstanbul’da, bu iki durağı birleştiren, etnik-modern stilde bir bahçeye konuk olduk.

Kemerburgaz’ın baş ucunda konumlanan NeoGöl Park Evleri’ndeyiz. Burası hem şehrin içinde hem de dışında bir yer. Sadece yarım saatlik bir araba yolculuğundan sonra kendimizi tepelerle çevrili bu sitede buluyoruz. Ev sahibinin sımsıcak karşılaması eşliğinde bir yandan çaylarımızı yudumlarken bir yandan da çekim yapıyoruz,  pek tabii bahçenin keyfini çıkararak…

Dört kişilik ailenin, sevimli ve yaramaz köpekleriyle paylaştığı bahçede  farklı keyif köşeleri yaratılmış. Bahçenin dekorasyonunda etnik-modern bir dekorasyon stili tercih edilmiş. Bali  ve Endonezya’ya ait detaylar modern formlara sahip mobilyalarla kombinlenmiş. Havuzun dört bir yanında  güneşlenme, dinlenme ve yemek yeme için geniş alanlar bulunuyor. Tekstil tasarımcısı ev sahibesinin ise en sevdiği  alan Adirondack sandalyelerin bulunduğu köşe… Burada dekorasyon dergilerini okumanın keyfinin bir  başka olduğunu söylüyor.

Sohbet köşeleri
Geniş rattan L kanepe akşam üzeri sohbetleri için olmazsa olmazlardan. Üzerini süsleyen Akdenizli yastıklar da Müge Krespi’nin imzasını taşıyor. Sehpanın üzerindeki taze çiçekler ise, elbette bahçeden.


HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR