Dyson ile tüylere elveda!

Son güncelleme:

Mevsim geçişlerinden etkilenen patili dostlarımızın bu dönemde en büyük sıkıntısı tüy dökme sorunu. Dyson’ın yeni Anti-tangle teknolojisi ve gelişmiş başlıkları, evdeki saçları ve tüyleri kolayca topluyor.

Tüyler tüm hayvanları dış etmenlere karşı koruyan bir kalkan ve bu sebeple bakımı hassas bir konu… Evcil hayvan sahipleri içinse evde onların konforu ve tüylerin temizliği aynı derecede önemli. Evcil hayvan bakımına ilişkin noktaları bizimle paylaşan Veteriner Hekim, Köpek Eğitim ve Davranış Uzmanı Tarkan Özvardar, onları düzenli tüy bakımının önemine dikkat çekiyor: “Kedi ve köpeklerin sağlıklı kürklere sahip olabilmesi için; iyi beslemek, özellikle vitamin mineral dengesine dikkat etmek, stresten uzak tutmak ve düzenli olarak tarama ve tımarlama yapmak gerekir. Köpeklerimizi ve kedilerimizi taramadığımız takdirde kıtıklaşma ve tüy topakları oluşur. Bu tüy topaklarının sonucu olarak mantar enfeksiyonu, egzama gibi deri problemleri ortaya çıkabilir. Düzenli tarama ortak yaşam alanlarımızda hem bizim hem de onların daha konforlu olmasını sağlıyor.”

KABLOSUZ SÜPÜRGE İLE UYUMLU: Köpeğinizin dökülen tüylerini ve kepeklerini hemen yok etmek için tasarlanan Evcil Hayvan Bakım Seti, artık Dyson’ın kablosuz süpürge teknolojileriyle uyumlu olarak çalışıyor.

Dyson’ın Küresel Toz Araştırması’na göre, köpeklerin daha çok ortak alanlarda dolaşmasına izin verilirken, araştırmaya katılanların yüzde 32’si köpeklerinin yataklarına çıkmasına izin veriyor, kedilerdeyse bu oran yüzde 37. Daha fazla bilgi için dyson.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

EVCIL HAYVAN BAKIM SETİ

Dyson’ın en son kablosuz süpürge serisinde olan yeni Anti-tangle tarak teknolojisi, patili dostlarımızdan düşen tüylerle veya insanlardan dökülen uzun saçlarla başa çıkmak için tasarlanmış. Dolanmayı önleyen bir taraktan ilham alan fırça çubuğu, tüm tüy tiplerini doğrudan temizleme başlığına aktarmaya yardımcı olmak için hassas açılı tüy alma kanallarına sahip. Bu polikarbonat dişler; bir dizi spiral naylon kıl, anti-statik karbon fiber iplikler ve güçlü emiş gücüyle birleştiğinde, temizlenmesi zahmetli saç ve tüylerin yanı sıra döküntüleri ve mikroskobik tozu da yakalayıp ortadan kaldırıyor.