Duvar kağıdı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve püf noktalar

Son güncelleme:

Yatak odasını güzelleştirmenin, ona şık bir hava katmanın pek çok yolu var. Bunlar içerisinde en hızlı ve en etkileyici olanlarından biri de, duvar kağıdı kullanmak.

DUVAR KAĞIDINI UYGULAMANIN PÜF NOKTALARI

  • Yatak odasında istediğiniz atmosferi duvar kağıdı ile yaratabilirsiniz. Çarpıcı ve bol renkli mi, dingin ve huzurlu mu? Duvar kağıdı desenini seçmeden önce, oluşturmak istediğiniz etkiye karar verin.
  • Duvar kağıdı sadece duvarlar için değil. Kapı, mobilya gibi yüzeyleri de duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.
  • Eğer tüm yüzeylere duvar kağıdı uygulayacaksanız, tercihiniz iri ve koyu renkli duvar kağıtlarından yanaysa, diğer yüzeylerde desensiz alternatifler tercih etmeye özen gösterin.

DESEN KOMBİNASYONU

Desenler yatak odasında zengin bir atmosfer yaratma konusunda iddialıdır. Aynı desenin farklı tonlarıyla duvar kağıdı-tekstil kombinasyonları yaparak gösterişli bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Tasarım Perde.

TON BELİRLEYİN

Eğer sadece duvar kağıdınızı yatak başınıza uygulayacaksanız, desende yer alan renklerden birini belirleyerek diğer duvar yüzeylerinde bu renklerden birini uygulayabilirsiniz. Bu sayede birbirini tamamlayan bir görünüm elde edersiniz.

Koçtaş.

STİLİNİZ NE?

Mekan, mobilya arasında köprü kurabilen geniş yüzeyler yatak odanıza hakim olan stili de belirgin kılmanızı sağlar.

Dreams Wallpaper.

DESENLİ DUVAR KAĞIDININ HIZLI STİL ŞİFRELERİ

  • Desenli duvar kağıtları kullanırken aksesuar ve diğer tekstillerin kullanımı konusunda dikkatli olun. Örneğin kontrast tonlarda çiçek desenli bir duvar kağıdı kullandıysanız, aksesuarların tek renk ve detaylardan uzak olması gerekir. Sadelikten yana olun.
  • Yatak odası zamanımızın çoğunu uyuyarak ya da dinlenerek geçirdiğimiz bir alan. Desenli duvar kağıtlarını tek bir yüzeyde kullanmaya dikkat edin. Yeşil, mavi, pastel gibi dingin tonlar tercih edebilirsiniz.
  • Tekrar eden desen uygulaması yapabilirsiniz. Örneğin duvarda tercih ettiğiniz iri geometrik desenin daha küçük ölçekteki tekstil halini yatak başınıza uygulayabilirsiniz.
  • Duvar kağıdını tamamlayan aksesuarlar seçmeye gayret edin. Yani tematik bir yaklaşım gösterin. Örneğin orman temalı bir duvar kağıdı seçtiyseniz hayvan figürleri ile zenginleştirebilirsiniz.
  • Eğer tek renk kullanmayı seçiyorsanız odanın geri kalan kısmında da duvar kağıdının alt ve üst tonlarını kullanabilirsiniz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

Patchwork duvar kağıtları ile duvarda harikalar yaratın

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve 10 farklı örnek