Dünya dergisi GEO artık Türkiye’de

Doğan Burda Dergi yepyeni uluslararası bir dergiyi daha ailesine katıyor. İlk kez 1976 yılında Almanya’da yayımlanan, bugün 20 ülkede 12 milyon okura ulaşan GEO dergisi Mart ayından itibaren Türkiye’de yayın hayatına başlıyor. Seyahat, keşif, tarih, kültür, sağlık, sosyoloji, psikoloji, hayvanlar alemi, sualtı dünyası, bilim, felsefe, din, politika gibi alanlarda ortaya çıkardığı özel haber ve fotoğraflarla dikkat çeken GEO; Türkiye’de her ay okurlarıyla 2 dergi olarak buluşacak: GEO ve her ay farklı temalı bir seyahat dergisi GEO Saison. Dünyanın farklı coğrafyalarından değişik ülkelerle ilgili geniş kapsamlı konular bulabileceğiniz GEO Saison ilham veren fotoğraf ve yazılarıyla size rehberlik edecek.

GEO Türkiye ilk sayısında kapağa “iktidarın arkasındaki güç: Kadınlar” konusunu taşıyor. Kadının Harem’deki gizli iktidarı ve varolma savaşı, 20. yüzyılın süper kadını Margaret Thatcher, farklı coğrafyalardan anaerkil toplumlar gündeme taşınıyor. Yanardağların sırrını çözmeye kararlı jeokimya mühendisi Ken Sim ile birlikte ateşin içine girecek; Işadamı Mustafa V. Koç ve vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent’in objektifinden Afrika’yı seyredeceksiniz. Kumarhane işletmecilerinin korkulu rüyası, gözlem yeteneği sayesinde şansı mat eden rulet ustası Pierre Basieux’nun ilginç hikayesi de mart sayısının konuları arasında. 

“2013 seyahat trendleri” temalı ilk GEO Saison ise size bu senenin popüler destinasyonları, tüketici tercihleri, seyahat alışkanlıklarıyla ilgili bilgiler veriyor; Brezilya’nın el değmemiş doğal güzellikleri ile San Francisco’nun şehir gündemini sunuyor. Farklı şehirlerden HIP oteller ve İstanbul’un lokal keyifleri de GEO Saison’da. Mart sayısıyla birlikte Türk okurlarına merhaba diyen GEO dergisi, ilk sayıda herkese Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TURSAB – MTM İş Ortaklığı katkılarıyla Müzekart hediye ediyor.