doğal sivrisinek kovucu

Doğal sivrisinek kovucu tarifleri: Evde yapılabilen 3 doğal tarif

Son güncelleme:

Doğal sivrisinek kovucu sprey ve krem tarifimiz ile karşınızdayız! Kimyasal böcek kovucular cildinize ve çevreye zarar verebilir. Doğal olmayan malzemelerden kaçınarak ve bu doğal sivrisinek kovucuları evde yapabilirsiniz. 

Her biri doğal uçucu yağlarla yapılabilen sprey ve kremleri hazırlayarak, hem yetişkinler hem de çocuklar için güvenle kullanabilirsiniz. 

Bu tariflerden her biri sivrisinekleri uzak tutmak için güçlü kokulardır ve diğer böcek spreyleri gibi sentetik kokmazlar. 

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU TARİFLERİ

Doğal sivrisinek kovucular hazırlamak için malzemeleri aktarlardan ya da mağazalardan bulmanız da oldukça kolay. İşte yapabileceğiniz üç doğal sivrisinek kovucu seçenek…

doğal sivrisinek kovucu

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU: LAVANTA-VANİLYA SPREYİ

Lavanta ve vanilyanın hoş kokuları aslında sivrisinekleri kovar. 450 ml boş bir sprey şişesine 15 damla lavanta yağı ekleyin. Şişeye üç yemek kaşığı vanilya özü ve iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Daha sonra şişeyi suyla doldurun ve kapağı sıkın. Kullanmadan önce şişeyi sallayın.

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU: ELMA SİRKESİ SPREYİ

Daha bitkisel bir koku için elma sirkesi ve karanfil yağını karıştırabilirsiniz. İki ürünün güçlü kokusu sivrisinekleri uzak tutar ve hızlıca hazırlayabilirsiniz. Bir huni kullanarak 450 ml boş bir sprey şişesine bir bardak su ve bir bardak elma sirkesi ekleyin. Şişeye 20 damla karanfil yağı ekleyin, ardından kapağı sıkın ve karıştırmak için sallayın.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Bahçeniz için sivrisinek kovucu 9 bitki ile bu yaz rahat geçsin

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU: HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KREMİ

Hindistan cevizi yağı , sivrisinekleri uzaklaştırmak da dahil olmak üzere çok sayıda sorunu çözer. Kendi sivrisinek kreminizi yapma süreci basit:

Bir kavanoza dört yemek kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin. Hindistan cevizi yağına beş damla nane yağı katın ve iki yağı bir el veya dudak merhemi gibi pürüzsüz olana kadar karıştırın. 

Güzel kokulu karışımı sivrisinekleri uzaklaştırmak için doğrudan cilde uygulayın.

Sivrisineklerden korunmak için uçucu yağ kullanabilirsiniz