Disney Plus TV'de nasıl izlenir? Televizyona yükleme ya da bağlama adımları – Evim

Disney Plus TV’de nasıl izlenir? Televizyona yükleme ya da bağlama adımları

Disney Plus TV’de nasıl izlenir? sorusu Disney + Türkiye’nin ülkemizde bugün (14 Haziran 2022) yayına başlamasının ardından merak ediliyor. Disney Plus televizyona nasıl bağlanır ya da nasıl yüklenir? sorularını sizler için yanıtladık.

TV’den Disney Plus Türkiye platformunu izlemek istiyorsanız, birkaç adım izlemeniz gerekiyor. Pek çok farklı dizi, film ve yapımın yer aldığı online platform Disney Plus’ı TV’de izlemek için;

DİSNEY PLUS TV’DE NASIL İZLENİR?

Disney Plus TV'de nasıl izlenir

Disney Plus’ı TV’de izlemek için öncelikle buna uygun Android, Smart, Hisense, LG ya da Panasonic bir TV’ye sahip olmalısınız. Örneğin;

 • Android TV’ler (Vestel, Beko, Arçelik gibi)
 • Samsung Tizen Smart TV’ler
 • LG WebOS Smart TV’ler
 • Panasonic Smart TV’ler
 • Hisense Smart TV’ler

Android ya da Smart TV’nize Disney Plus uygulamasını indirip üyelik bilgilerinizle giriş yaparak Disney Plus’ı TV’den izleyebilirsiniz. Aşağıda Disney Plus’ı indirebileceğiniz TV modellerini listeledik.

Ayrıca bilgisayarınızı TV’ye bağlayarak da Disney Plus’ı izleyebilirsiniz. HTML kablo ile bilgisayarınızı TV’ye bağlayın. Ardından PC’den Disney Plus uygulamasına giriş yapın.

ANDROİD TV’DEN DİSNEY PLUS NASIL İZLENİR?

 Android 5.0 veya daha yeni sürümlere sahip TV’lerden Disney Plus izleyebilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekilde;

 • Arçelik
 • Beko
 • Chromecast ve Google TV
 • Dynalink TV BOX
 • Hisense
 • onn. Android TV UHD Streaming Device
 • Sharp
 • Sony Bravia
 • NVIDIA SHIELD TV
 • Vestel
 • Xiaomi Mi Box

Android TV’nizin Google Play Store uygulamasına girin ve Disney + uygulamasını indirin. Disney Plus üyelik bilgilerinizle giriş yaparak izleyebilirsiniz.

Öte yandan Disney+ henüz Linux işletim sistemli Arçelik, Beko ve Vestel TV’leri desteklemiyor.

DESTEKLENEN HISENSE TV MODELLERİ

Disney+, bazı Hisense smart TV’leri (2017 veya daha yeni modeller) destekliyor. Bunlar;

 • VIDAA 2.5
 • VIDAA 4.0 veya daha yeni sürümler

Modeliniz destekleniyorsa Disney+ uygulamasını VIDAA Home Launcher‘da bulabilirsiniz.

DESTEKLENEN LG MODELLERİ

Disney+, WebOS 3.0 veya daha yeni sürümlere sahip LG TV’leri (2016 ve daha yeni modeller) destekliyor. Modeliniz destekliyorsa, LG Content Store‘dan Disney+ uygulamasını indirin ve üyelik bilgilerinizle giriş yapın.

LG TV web tarayıcısı uygulamasında veya NetCast işletim sistemine sahip LG TV’lerde çevrimiçi izleme özelliği desteklenmiyor.

DESTEKLENEN PANASONIC TV MODELLERİ

Disney+, My Home Screen işletim sistemine sahip olan ve ürün kodları aşağıdakilerle başlayan 4K Panasonic smart TV’leri (2017 veya daha yeni modeller) destekliyor.

 • EZ veya EX
 • FZ veya FX
 • GZ veya GX
 • HZ veya HX
 • JZ veya JX

Model destekliyorsa Disney Plus’ı indirmek için ana Ekran menüsünde Disney+ uygulamasını bularak indirebilirsiniz.

DESTEKLENEN SAMSUNG SMART TV MODELLERİ

Disney+, Tizen işletim sistemini kullanan Samsung smart TV’leri (2016 modellerin çoğu veya daha yeni modeller) destekliyor. Disney Plus’ı TV’nize yüklemek için Samsung Uygulama Mağazası‘ndan bulabilirsiniz.

Samsung TV web tarayıcısında veya Orsay işletim sistemine sahip Samsung TV’lerde çevrimiçi izleme özelliği desteklenmiyor.

DISNEY PLUS ÜYELİK ÜCRETİ NE KADAR?

Üyelik ücreti aylık 34,99 TL veya yıllık 349,90 TL olarak duyurulan platforma bugünden itibaren tüm uyumlu cihazlardan erişilebiliyor.

DİSNEY PLUS’TA HANGİ İÇERİKLER VAR?

Peki, Disney plus içerikleri neler? İşte yapılan açıklamaya göre platformdaki dizi ve filmler:

 • Yapılan açıklamada “Türkiye’ye özel olarak hazırlanmış bir içerik seçkisi ve yayın akışı ile Disney+; 170’i orijinal olan 1.000’den fazla film, 16.000’in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşivi ve güçlü yerli orijinal yapımlarıyla dünyanın en iyi hikayelerini tek bir platformda sunmaya hazır” denildi.
 • Açıklamaya göre üyeler platformda, Star Wars’un Disney+ orijinal içerikleri olan “The Book of Boba Fett” ve her iki sezonuyla “The Mandalorian”ın yanı sıra “Obi-Wan Kenobi” dizilerine erişebiliyorlar. Disney+’da ayrıca, Star Wars’un 1’den 9. bölüme kadar tüm filmleri, ara filmler ve animasyonlar ile Skywalker yer alıyor.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

 • Lansmanla birlikte üyeler Oscar® adayı “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, “Eternals”, “Avengers: Endgame”, “Captain Marvel”, “Black Widow”’u içeren 60’tan fazla Marvel filmi ve “Ms. Marvel”, “Loki”, “WandaVision” ve “Hawkeye” dahil 80’den fazla Marvel serisine erişebiliyor. “She-Hulk” ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı “Secret Invasion” sıradaki orijinal yapımlar arasında.
 • “Oyuncak Hikayesi” serisinin tamamı, iki Oscar® ödüllü “Soul”, Oscar Ödülü® adayı “Luka” ve animasyon “Kırmızı” ve bundan sonra yayınlanacak tüm Disney ve Pixar içerikleri de Disney+’ta olacak. Oscar® ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya”, fenomen haline gelen Karlar Ülkesi filmleri ve Walt Disney Animation Studios’a ait 100’den fazla yapımının yanı sıra “Raya ve Son Ejderha” ve “Mulan (2020)” gibi iddialı Disney filmleri de platformda yerini almış durumda. Ayrıca, Emma Stone’un efsanevi “Cruella de Vil”i canlandırdığı Oscar® ödüllü “Cruella”, Dwayne Johnson ve Emily Blunt ile “Jungle Cruise” ve Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan Disney+ orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de Disney+’ta. “Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi”, “Fineas ve Förb” ve “Zatonya” da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de sadece Disney+ üyelerine sunulmakta.
 • İzleyiciler Oscar® ödüllü yönetmen ve yapımcılar E. Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin’in “Büyük Kurtarış” ve “Free Solo” gibi belgesellerinin yanı sıra “Gordon Ramsay ile Rota Dışı” gibi serilere ve James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği “Balinaların Gizemli Dünyası”, Renan Öztürk ile “Explorer: The Last Tepui” ve “Jeff Goldblum’un Dünyası” gibi Disney+ orijinallerine de ulaşabiliyorlar.
 • Eğlence içeriklerinde izleyiciler; popüler orijinal diziler “Pam & Tommy”, “How I Met Your Father”, “The Dropout” ve “The Kardashians”, efsane diziler “The Simpsons”, “The Walking Dead”, “American Horror Story” ve “Grey’s Anatomy”nin yanı sıra “How I Met Your Mother”, “Lost” ve “Desperate Housewifes” gibi kült dizilerin tüm sezonları ile “Death on the Nile”, “Free Guy” ve “The King’s Man” gibi büyük ilgi ile karşılanan yeni gişe filmlerine de erişilebiliyorlar”

Açıklamada, üyelerin dört adede kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX Enhanced teknolojisi ile izleme ve yedi adede kadar farklı profil yaratma olanaklarının yanı sıra Çocuk Profilleri ile sadece yaşa uygun içeriklere erişilmesine olanak sağlayan çocuk dostu ara yüz gibi birçok özellikle karşılaştığı belirtildi.

 1. merhaba uyelık aldık ama gıremıyoruz televızyon phılıps. yazınızda hıc phılıps marka urunden bahsetmemıssınız . tv andoıd model ama nasıl baglanacagımızı anlayamadık yardımcı olurmusunuz

 2. Philips Smart TV uygulamasının içerisinde Disney Plus uygulaması olmalı. Eğer uygulama burada yer almıyorsa, Philips ile iletişime geçerek detaylı yanıt alabilirsiniz. TV’nizde HTML bağlantısı varsa PC’den TV’ye bağlayıp bu şekilde de izlemeniz mümkün.

 3. Merhaba onvo smart tv disney plus indirdim üyelikte oluşturdum ama hiç bir film açılmıyor halka dönüp duruyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 4. İnternet ile ilgili olabilir ip adresi değişmesi gerekiyor yada güvenlik bantı varsa iptali gerekiyor hangi firmadan hizmet alıyorsanız görüşün aynı sorunu yaşadık bizim ıp adresini değiştirdiler

Bir Cevap Yazın