Dışarıya iki fikir

Yaz gelince vaktimizin büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyoruz. Kimi zaman rahat bir oturma alanı, kimi zamansa geniş bir yemek bölümü dışarıda daha çok işimize yarayabilir. İhtiyacınıza göre açık hava mekanlarınızı düzenlemek sizin elinizde. İşte size iki fikir önerisi…

İçeriyi dışarıya taşıyın
Eğer açık hava mekanınız olası kötü hava koşullarına karşı korunaklı ise bu alanı evinizin bir uzantısı gibi dekore edebilirsiniz. Carole Meyer’in tasarımı olan bu alanda İspanyol stilinden ilham alınan açık hava dekorasyonu tercih edilmiş. Düzenlemede iç mekan yaşam alanlarının tüm rahatlığı verandaya taşınmış. Ahşap mobilyalar, sanat eserleri, şık kumaşlar ve aksesuarlar kullanılmış. Ahşap kirişli tavan ve hafif beyaz perdelerle alan korumaya alınırken rahatlığı ve şıklığı ön plana çıkaran detaylar seçilmiş. Divan, şömine ve yemek masası ise yaz akşamlarında misafir ağırlamayı sevenler için harika bir birliktelik oluşturmuş.

Yeşilliklerle dolu bir manzara
Açık hava mekanınızda öncelikli olarak yemek yemeği tercih ediyorsanız, bir masa ve sandalyeler işinizi görebilir. Ancak etraftan fazla dikkat çekmek istemiyorsanız, biraz korunaklı bir alan yaratmak istiyorsanız ya da manzaranızı beğenmediğiniz için kendi manzaranızı kendiniz oluşturmak istiyorsanız bu fikir tam size göre. Tasarımcı Jamie Durie yemek bölümü olarak kullanılan bu kameriyenin tüm yan taraflarını dikey bir bahçeye dönüştürerek, yenilebilir bitkilerle doldurmuş. Ev sahipleri kendi yetiştirdikleri bitkileri yemek istediği için bu yeşil fikir modern bir görünümle bahçede yerini almış. Misafirlerin ağırlandığı bu alan böylece hem eğlence hem de bitki yetiştirilebilen bir bahçe haline dönüşmüş. Dikey bahçe sayesinde daha korunaklı bir alan yaratılmış. Tabii interaktif bu yemek bölümü sayesinde yemeğinize bahçeden anında taze lezzetler eklemeniz de mümkün.

Fotoğraflar: HGTV