Dingin ve huzurlu evler için öneriler: 5 kilit nokta

Ev, içinde rahatlayıp huzur bulduğunuz alanlar bütünüdür. Kimi zaman biraz dağılsa da kolay adımlarla daha dingin ve daha konforlu kılmak sizin elinizde…

BIRAK GÜNEŞ İÇERİ GİRSİN

Duvarda veya pencerede, aslında güneşin içeri yansıdığı alanlarda bir tutam sarı mekanda birleştirici, aydınlık, dengeli ve neşeli bir rol oynar. Duvarı boyamak yerine sarı perde veya tüller de gün ışığı ile buluştuğunda yaşam alanlarına sıcak ve huzurlu bir hava yayar.

komar.de

YATAK ODASINDA HUZUR

Evin en özel ve sizi kucaklayan odası hiç kuşkusuz yatak odası. Ancak bu, tüm düşüncelerden uzaklaşıp hayattan kopacağınız anlamına da gelmiyor. Bu yüzden izole olmak yerine doğadan ilham alan renk ve dokularla dekore edebilir ya da odayı tamamen beyaz bırakarak, yatakbaşı duvarını en sevdiğiniz romantik pembe çiçekli bir pano ile kaplayabilirsiniz.

komar.de

SEVDİĞİNİZ BİR KÖŞE PLANLAYIN

Bir fincan çay veya kahve alıp arkanıza yaslandığınızda, oturduğunuz yerden baktığınız alanın hoşunuza giden ögeler içermesi çoğu zaman dinlendirici ve huzur verici bir rol oynar. Kanepe veya koltuğunuz pencereye dönük değilse, baktığınız duvarı bahçe havasında duvar kağıdı kaplayabilir ya da olabildiğince sakin renklerle dekore edebilirsiniz.

brostecopenhagen.com

HOŞ BİR NEFES ALIN

Konu dinlenmek olunca oda kokuları ve hoş aromalı mumlar oldukça işe yarıyor. Sinirlerinizi yatıştıran limon, yasemin, papatya, ylangylang ve elbette lavanta olmazsa olmazlarımız.

engels-kerzen.de

BAHÇEYİ İÇERİYE DAVET EDİN

Evin bir köşesine yerleştireceğiniz bolca yeşil bitki, atmosferi tazelemenin ötesinde sizin ruhunuzu da yükseltir. Ancak bitki bakımı konusu size zor geliyorsa yapay olanlar da görsel açıdan benzer bir etki yaratabilir.

Sarı tonları yerine adaçayı yeşili gibi daha dingin renkleri direkt ışık alan bir duvarda uyguladığınız sürece mekanda dinlendirici etkiler yaratır.

bloomingville.com

3 farklı salon tipi ve 3 yerleşim önerisi