Deniz kokulu masmavi bir balkondayız!

İstanbul Beylikdüzü’nde bir nevi dönüşüm rüzgarı yaşayan deniz temalı, masmavi bir balkona konuk olduk.

Ege evlerinin serin etkisini Beylikdüzü’nde bir sitede yer alan bu balkonda adeta yeniden yaşatan Sebahat Gönenç bir Cunda sevdalısı. Çoğu mobilyayı boyayarak şimdiki görünümlerini kazanmasını sağlamış.

Ev sahibesinin diğer bir hobisi de dikiş dikmek olduğu için marin temalı tekstillerle daha da renklenmiş. Elbette mavi-beyaz detaylarla dolu olan bu küçük ama şirin balkon bahar ve yaz mevsimlerinde tüm ailenin en favori mekanı haline gelmiş.

DÖNÜŞÜM RÜZGARI

Tik bahçe mobilyalarınızı boyamak isterseniz, yüzeyin pürüzsüz olması için fırça yerine sünger kullanın.

Aslında balık formlu olan dekoratif çanak ev sahibinin yemek pişirmek için kullandığı bir güveç kabıymış. Bir gün yanlışlıkla elinden kayıp da çatlayınca onu da beyaza boyayıp içine Cunda’dan topladığı taşları yerleştirmiş. Ortasına da Bodrum’dan aldığı feneri…

5 ÇAYINDA NE VAR?

Hem zarif çay takımı hem de peçeteler tam 25 yaşında. Her ikisi de ev sahibesinin çeyizinden kalma parçalar. Mumluklar ise Migros’tan. Cam vazoyu küçük bir parça dantel ile kendisi kaplamış.

Deniz yıldızlarını ev sahibesinin oğlu Kaan, çocukluğunda toplamış. O günden beri ev sahibesi gözü gibi saklıyormuş.

SAKSILARA YENİ KOSTÜM

Değirmen Bodrum tatilinden bir hatıra. Küçük bakraç aslında bir yoğurt kovasıymış. Balkon da dekoratif olarak yerini alıyor.

Yapı marketten almış olduğu kahverengi saksılar da boya harekatından nasibini almış. Çiçekler artık çok daha parlak, çünkü saksıları beyaz!

FIEÇA DARBESİ

Deniz kenarından topladığı taşları beyaza boyayarak birkaç mavi fırça darbesiyle onlara biraz deniz esintisi taşımış.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR BİLGE CAN GÜRER

Öncesi sonrası fotoğraflarla balkonda mevsim yeniliği