Dekorasyonda-şaşırtıcı-birliktelikler

Dekorasyonda şaşırtıcı birliktelikler

Son güncelleme:

Pembeyle kırmızıyı ya da krom ile bakırı yan yana düşünemiyor musunuz? Oysa bu zıt ikilileri bir araya getirmek ve dekorasyonun kurallarını yıkmak bazen evlere iyi gelir.

DEKORASYONDA KIRMIZI+PEMBE

Yaşam alanlarını daha dikkat çekici kılmak için mükemmel bir ikili. Ancak işin sırrı her iki rengin açıktan koyuya uzanan farklı tonlarını birlikte kullanmak. Böylece daha dengeli geçişler yaratarak uyumu yakalayabilirsiniz. Siyah bir sehpa ve açık pembe hacimli bir kanepe mekandaki kırmızılığın dramatik etkisini pekiştirir. Zeminde kullanacağınız kırmızı ve pembe geçişli bir halı odadaki tüm renkleri birbirine bağlayarak bütünleyici bir rol oynar. Elbette duvara benzer tonlarda bir tablo asmayı da ihmal etmeyin.

DEKORASYONDA KROM+BAKIR UYUMU

darcihether.com

Bugüne kadar söylenenleri bir kenara bırakın ve metalleri karıştırın. Satine, kumlama veya parlak kromaj gibi farklı finiş ve parlaklıktaki metal yüzeyler mekanların dinamizmini artırır ve özgün stil dokunuşları kazandırır. Metal karışımlarını kullanırken diğer mobilya ve renk seçimlerinizi açık tonlarda, desensiz ve yalın formlu olanlardan tercih etmek evlerde daha modernist bir algı yaratır.

EV STİLLERİNDE RUSTİK+MODERN

ksassets.timeincuk.net

Eskitme ayaklı rustik bir masa, pop renkli metal sandalyeler ile yalın formlu modern bir konsol ve metal bir sarkıtla uyumsuz mu durur dersiniz? İşte kanıtı; masanın beton görünümlü metal tablası konsol ve sarkıtla bütünleşirken, açık renk ahşap parkeler ile modern formlu ve renkli sofra takımları atmosferi neşelendiriyor. Metal veya beton efektli tablolar ve duvar süsleri ise birleştirici rol oynuyor.

ÇİÇEKLİLER+ETNİKLER

drivenbydecor.com

Çiçek desenlerinin her zaman çok tatlı görünmesi ve kır evi havası yaratması gerekmiyor. Etnik motifler, deri puflar ve geometrik desenlerle daha çok, aydınlık ve modern eklektik bir stile gönderme yapıyor. Açık gri ve ekru gibi tonlar dinginlik sağlarken, altın ve gümüş rengi metalik aksesuarlarla hareketlendirebilirsiniz.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

4 farklı keyif köşesi örneği ile kendi köşenizi hazırlayın