dekorasyonda-renk-seçimi

Dekorasyonda renk seçiminiz ne anlatıyor? Her rengin anlamı var

Son güncelleme:

En sevdiğiniz ve hep tercih ettiğiniz renklerin ne anlama geldiğini, kişiliğiniz hakkında önemli ipuçları verdiğini biliyor musunuz? Testi çözün, kendinizi tanıyın!

BAYRAK KIRMIZISI

Eğlence severler. Eviniz parti için her zaman hazırdır! Hatta davetsiz gelen misafirler için bile! Kapınızın dışında bile mutlaka bir ‘Hoşgeldiniz’ paspası vardır. Ancak bu hazır olma durumunun her zaman samimi bir havası vardır.

UÇUK YEŞİL

UÇUK MAVİ

Sizinki tam bir aile evi. Çocuklar dekorasyon seçimlerinizde ve evin dekorasyon şeklinde çok büyük rol oynuyor. Evinizin bir odası ya da bir köşesinde mutlaka bir oyun alanı vardır. Buzdolabı kapağı pek çok tatil anısı ve aile fotoğraflarıyla doludur. Evde herkesin rahat etmesini sağlayacak bir dekorasyon düzeni vardır. Oyun, eğlence ön plandadır.

FUŞYA

PETROL MAVİSİ

Hafta sonunu iple çekenler. Mutlu ev fikri bu gruptakiler için çok önemli. Ancak evde vakit geçirmek onlar için ancak ve ancak hafta sonları mümkün olur. Hayatlarının büyük bir kısmına uzun çalışma saatleri damgasını vurur. Bu sebeple onlar için hafta sonu demek kendilerine ait bir alanda özel yaşamlarını yaşayabilmek demek. Evlerinin gün içinde rahat, akşam ise eğlenebilecekleri bir yer olmasını isterler.

İNDİGO

OKYANUS MAVİSİ

Nostalji düşkünleri. Evde olmazsa olmazların başında fotoğraf albümleri gelir. Konuklarını ağırlarken bu albümlerin kapağı bir kez de olsa açılır. Tıpkı çocuklara düşkün olan gruptakiler gibi evin her yeri seyahatlerden alınan hediyelik eşyalar, anılarını anlatan fotoğraflarla doludur. Böyle bir eve konuk olduğunuzda inceleyebileceğiniz pek çok detay vardır.

Dekorasyonda renk seçiminiz ne anlatıyor
Dekorasyonda renk seçiminiz ne anlatıyor

PASTEL PEMBE

Zarafet benim işim. Bir evden ne mi bekliyorsunuz? Evinizin hakkında herkesin ne kadar şık ve güzel dediğini duymak istiyorsunuz, değil mi? Her zaman çok misafirperversinizdir. Pek tabii, bu misafirlerinizin evinizin ne kadar temiz olduğunu, kanepenizin ne kadar şık ve rahat olduğunu söylemesi çok hoşunuza gider.

DUMAN GRİSİ

KAFE MOKHA

KREM RENGİ

Evkuşu. Evkuşlarının evinde konfor anlamında yok yoktur. Her şey rahat etmeleri için en küçük detayına karşı çok iyi düşünülmüştür. Konforlu bir ev sizin için her şeyden daha önemlidir. Kanepenizin üstünde mutlaka rahat yastıklar ve bir koltuk şalı vardır. Banyonuzda ise mutlaka bir oda parfümü ya da kokulu sabunlar bulunur.

KAR BEYAZI

Mükemmeliyetçi. Beyaz dekorasyonu severler mükemmeliyetçi kişiliklerdir ve düzen ile simetriyi çok severler. Her şey olması gerektiği yerde ve derli topludur. Misafirperver kişilerdir. Misafirleri ne kadar rahat ederse onlar o kadar mutlu olurlar. Ancak konukların böyle bir evi ziyaret ederken dikkatli olması gerekir. Beyaz kanepe ve halılar üzerinde dikkatli hareket etmek gerekir. Ayakkabılarınızı kapıda çıkarmayı ya da ayakkabılarınıza galoş geçirmeyi unutmayın!

YEŞİL ELMA

Yemek evin kalbinde. Buzdolabı her daim dolup taşar. Her türlü yemek için malzemeler eksiksizdir. Mutfak masalarının üzerinde içi kurabiye dolu bir bisküvi kutusu mutlaka vardır. Mutfak bu evin kalbindedir. Ev sakinlerinin çoğu vakti mutfakta yemek yaparken konuklarını ağırlarken geçer. Bu sebeple ada mutfak, amerikan mutfak sık sık tercih ettikleri bir stildir.

SİYAH

Yaratıcı. Yaratıcılığın dorukta olduğu, kendinyap projelerin dolup taştığı bir evdir burası. Hiçbir şey için fazla acele etmeleri gerekmez. Bu tarz bir evi ziyaret ediyorsanız, siz de her an yeni bir şeyler ortaya çıkarabilir, yaratıcılığınızın sınırlarını deneyimleyebilirsiniz.

MOR

ÇİKOLATA

Beni yalnız bırakır mısınız? Kendi kendinize yeten bir yapınız var. Davetsiz misafirlerden pek hoşnut olduğunuz söylenemez. Komşuların isimlerini bile bilmiyor olabilirsiniz. Sizin için önemli olan kendi rahatınızdır.

dekorasyonda-renk-seçimi
Köşe kanepe ve puf, Evgör Mobilya.

Burca göre bitkiler: Burcunuz bitki seçiminizle ilgili ne söylüyor?