Çocuklar için daha konforlu bir yaz tatili

Son güncelleme:

Peki neler yapılabilir?

1. Ekran karşısından uzaklaştırın
Çocuklar aslında okuldan ve derslerinden kalan zamanlarını ekran ve PC başında geçirirken bu yıl pandemi nedeniyle tüm zamanlarını dijital cihazların önünde geçirmek zorunda kaldılar. Oyun, ders, eğlence, iletişim, arkadaşlarıyla sosyalleşmek… Hepsi dijital ekranlara kaydı. O nedenle şimdi onları biraz daha hayata katma zamanı geldi.

2. Okumaları gereken kitapları edinmelerini sağlayın
Yaşları gereğince okumaları gereken dünya klasikleri veya kişisel gelişim kitaplarına ilgi göstermeleri için onlarla kitap aramak, yeni kitaplar bulmak ve eve sipariş vermek doğru olacaktır. Elbette siz de onlarla beraber kitap almalı ve evde birlikte okuma zamanları yaratarak, siz de onlarla beraber kitap okuyup örnek olmalısınız. Çocukların okudukları kitaplar hakkında sorular sormak, okudukları konuları konuşmak da çocukların kitaplara ilgisini artıracaktır.

3. Bisikletsiz tatil olmaz!
İki seneye yakın zaman evlere kapanmak herkes gibi çocukları da yordu. Artık bacaklarını açmanın zamanı geldi. Çocukları bisikletten mahrum etmeyin. Bisiklet fiyatları arasında küçük bir araştırma yaparak, uygun bir bisiklet mutlaka bulabilirsiniz. Hatta kendiniz için de bir bisiklet edinmenizi ve çocuklarla beraber sürmenizi tavsiye ediyoruz.

4. Birlikte oynayacak oyunlar
Video oyunları oynamaktan artık bunalan çocuklara, evde veya dışarıda oynayabilecekleri klasik oyunlar bulmalısınız. Bu noktada, ailece birlikte oynayabileceğiniz puzzle modelleri arasından seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.