COCUK-ODASI-renkleri

Çocuk odası duvar rengi seçimi nasıl yapılır? Ne tür boya olmalı?

Son güncelleme:

Çocuk odası duvar rengi seçimi yaparken onun sevdiği, hem harekete geçiren hem de huzur veren renkleri bir araya getirerek bir seçim yapmalısınız. “Ne tür boya seçmeliyim?”, “Çocuk odası duvar rengi seçimi nasıl yapılır?” gibi soruların cevaplarını Bi’Boya sizler için hazırladı.

ÇOCUK ODASI DUVAR BOYASI SEÇİMİNDE BUNLARA DİKKAT

Bi’Boya, ‘Kolay Temizlenen Comfort’ ile çocuk odalarını sağlıklı yaşam alanlarına dönüştürüyor. Bi’Boya’nın, özel teknolojiyle geliştirdiği leke itici, su bazlı iç cephe boyası Kolay Temizlenen Comfort ile duvar boyalarındaki lekeler, kirler, çizikler sorun olmaktan çıkıyor. – Okyanus rengi, Bi’Boya.

Leke itici özel teknolojik boyalar çocuklu aileler için iyi bir seçenek olabilir. Su ile inceltilen çevre ve insan sağlığına uygun boyalar sağlık için önceliklidir. Bunun yanında kolay silinebilir silikonlu boyalar; boya badana ihtiyacını ertelemek içinde büyük bir avantaj sağlarken, ışığa karşı dayanıklı boyalar; boya renkleri üzerindeki solmaları en aza indirir.

Isı yalıtımı sağlayan mikro cam küreler içeren boyalar ise enerji tasarrufu yapmayı sağlar. İçeride oluşan nemi, dışarıya atma kabiliyetiyle de duvarların nefes almasını sağlayan Kolay Temizlenen Comfort, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyerek, düşük VOC değeri ile iç mekan hava kalitesine katkıda bulunuyor.

Kolay Temizlenen Comfort, ipek mat dokusu ile duvarlarda pürüzsüz bir dokunuş hissi yaratırken, yüzeyde bir gün boyunca kalmış lekeleri dahi diğer boyalara göre mükemmel silinebilmesine imkan veriyor. Özellikle çocuklu ailelere büyük kolaylık sunan ürünü, üstün örtme gücü ve kolay temizlenebilir olması sayesinde; çay, kahve, meyve suyu, is, çimen, çamur, ruj, toz, parmak izi vb. lekeleri kolaylıkla temizleyebiliyor.

BAŞARININ RENGİ ÇOCUĞUNUZUN EN SEVDİĞİ RENKTİR

Kristal, Bi’Boya.

Çocuk odası için boya renk seçimi yaparken, çocuğunun zevklerini göz önünde bulundurmalısınız. Onu başarıya taşıyacak renk, en sevdiği renktir. Çocuğunuzun kişisel özelliklerini dikkate alıp onun, içinde zevkle oynayacağı, uyuyacağı ve kitap okuyacağı bir oda rengi seçmelisiniz. Çocuklarda öğrenmeyi kolaylaştıran renkler şunlardır:

SARI DUVAR BOYASI RENGİ İLE ÖĞRENME SÜRECİNİ TETİKLEYEBİLİRSİNİZ

Çocuğunuz için odasını dekore ederken, onun sevdiği renklerin yanı sıra yaratıcı renkleri de göz önünde bulundurmalısınız. Çocuk odası duvar rengi seçenekleri arasında sarının tatlı tonlarını seçerek, onun dikkatinin artmasını sağlayabilirsiniz

MAVİ HUZURU SEMBOLİZE EDER

Mavi, doğadaki en güzel renklerden biridir. Doğal ve yapay aydınlatmalar ile harika uyum yakalayan mavi ve tonları, çocuk odalarında tercih edilmesi gereken ideal renklerden. Özellikle turkuaz denizi ve gökyüzünü çağrıştırdığı için çocuğunuzun zihnini toplamasına katkı sağlar.

YEŞİL İLE DOĞAL BİR ATMOSFER YARATIN

Yeşil, doğanın rengidir. Temizliği, saflığı, yaşamı ve doğayı simgeleyen yeşili, çocuğunuzun odasında mutlaka kullanmaya özen gösterin. Çocuğunuzun ders çalışırken odaklanma ya da kolay sıkılma problemi varsa; yeşilin tonlarına boyanmış bir oda dekore etmek akıllıca olur.

TURUNCU İLE SOSYAL BİR BİREY OLMASINI SAĞLAYIN

Turuncu da, çocuk odası duvar rengi seçimi yaparken tercih edebileceğiniz güzel bir renktir. Çocuğunuz, sosyal ve dışa dönük bir renk olan turuncu ile kendini güvende ve sosyal hissedecektir.

ÖZGÜN TASARIMLAR İLE HARİKA İŞLER ÇIKARABİLİRSİNİZ

Çocuğunuzun odası için duvar rengi seçerken, tüm odayı tek bir renge boyamanıza gerek yok. Onun hayal gücüyle yarışacak kadar özgün tasarımlar yapabilirsiniz. Mesela, onun en sevdiği çizgi film karakterlerinin çıkartmalarını odasındaki duvara yerleştirebilirsiniz. El yeteneğiniz varsa çocuğunuzla birlikte gezegenleri, yıldızları, arabaları ve dağları duvarlarda resmederek birlikte harika vakit geçirebilirsiniz.

İlk fotoğraf: Kum Fırtınası rengi, Bi’Boya.

Bebek ve çocuk odası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Çocuk odası renkleri nasıl olmalı? Farklı dekorasyon fikirleri