Coastal country stili ile dikkat çeken bir eve konuk oluyoruz

Caddebostan’da Bahar Hanım’ın 120 metrekarelik dairesine konuk olduk. Farklı tarzlar ve renklerin bir arada kullanıldığı bu evi, ev sahiplerinden dinlemeye hazır mısınız?

Ev sahibi Bahar Peker kısaca kendini şu şekilde anlatıyor; “Ben 1976 İstanbul doğumluyum. Hobim ev dekorasyonu. Özellikle eskiyi yeniye dönüştürmek en fazla keyif aldığım şey. Genelde 2. el ya da bazı objeler toplayıp onları güncel hale getirmeyi çok seviyorum. Bu ev benim çocukluğumun geçtiği ev. Bu nedenle benim için çok özeldi. Yoğun bir çalışma tempom vardı ve pandemi ile evde bazı güncellemeler yaptım. Evde duvar kağıdı, boya ve dekorasyon işini kendim yaptım. 1874 yılında yapılmış bir ev burası. Maddi açıdan beni çok zorlamasını istemedim ve daha ekonomik çözümlerle ilerledim.”

COASTAL COUNTRY STİLİNDE DEKORASYON

Evin genel olarak özellikle salonu için Coastal country stilinde denilebilir. Çok ferah bir ev. Yemek odasında da aynı stilin devam ettiğini görüyoruz. Bu evde genelde hakim olan renk beyaz ve naturel renkler. Salondaki beyaz kanepe Ikea’dan alınmış. Ev sahibi bu koltuğu çok rahat olduğu için almış. Üzerinde kuğu rengi kırlentler yer alıyor.

Ev turunun tamamını izlemek için yukarıdaki videoya tıklayabilir ya da Evim Dergisi YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ev turu: Bomonti’deki 60 m2’lik 1+1 ev dünyayı yansıtıyor