Camelback koltuk (Deve Hörgücü) nedir?

CAMELBACK-koltuk nedir

Rahatlığı ile bilinen koltuk tiplerinden biri Camelback. O kadar rahattır ki üstünde oturan kişi sanki bulutlardaymış gibi hisseder kendini. 18. yüzyılda İngiliz dekorasyonuna yön veren mobilya tasarımcısı Thomas Chippendale’ın ortaya çıkardığı Camelback koltuklar, sırt bölgesi deve hörgücü gibi kıvrımlı olduğu için bu şekilde adlandırılmıştır.

Pinterest

İçe doğru kıvrılmış daire ya da dikdörtgen kesitli kolları, kumaş Eski Camelback koltukların bir bölümünde, sırf bölgesinin yükseldiği noktadaki çerçeveye ait, yüksek işlemeler görmek mümkündür. Bazı Camelback koltuklarda ise boyutun büyümesi ile birlikte çift hörgüç uygulanabilmektedir.

Kaplamaları, görünür ayakları ve sırt minderlerinin olmayışı belirgin özelliklerindendir. Kanepenin öne çıkan diğer özellikleri ise silindirik kolçaklar ve döşemenin örtmediği köşeli ayaklarıdır. Zarif ve frapan stile sahip Camelback, geleneksel tarzda dekorasyon hayranları için mükemmel bir seçimdir.

Tek dikkat etmeniz gereken, bu kanepeyi düz çizgilerle birleştirmekten kaçınmak… Günümüzde de yaygın olarak kullanılmakta olan camelbackler, yaşam alanlarımıza yaşanmışlık hissini katmakta başroldedir.

CAMELBACK KOLTUK MODELLERİ *

Koçtaş
Sofa Delaers

İç Mimar Gizem Uçkun Tiryaki

En sevilmeyen koltuk stili belli oldu! İşte anket sonuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMZEMİN-DUŞ

Hemzemin cam duş modelleri ve özellikleri nelerdir?

lale-çiçeği-bakımı

Lale bakımı nasıl yapılır? Lale çiçeğinin özellikleri nelerdir?