buyukcekmece

Büyükçekmece’de naturel minimalist bir evdeyiz

Ebru Özyurt’un Büyükçekmece Gürpınar’daki 120 metrekarelik 2+1 geniş bahçeli dairesine konuk olduk. Ev, monokrom tonlarda ve oldukça orijinal parçalara sahip. Ebru hanımın kendisi de Instagram üzerinde (@dekorzimbirtilari) ileri dönüşüm ve kendin yap projelerini paylaştığı bir sayfaya sahip. Gelin hep birlikte bu güzel evi dolaşalım.

Ebru Hanım “Restorasyon mimarıyım. Daha önce de dekorasyona çok merakım vardı. Kendimce bir şeyler yapmaya, kendimden bir şeyler katmaya çalışıyorum.” diyerek anlatıyor kendisini.

Bu evin stili ile ilgili natürel minimalist diyebiliriz. Genellikle monokrom renk kartelası kullanılmış. Bunun dışında bohem aksesuarlarla, detaylarla dekorasyon zenginleştirilmiş. Evde en fazla dikkat çeken detay ise organik hatlar. Türkiye’de bu tip evleri görmeye çok alışkın değiliz.

“Berjeri Mericoncept sayfasından satın aldım. Tedi kumaşlar bu sene çok moda oldu. Ben de evimin stiline uygun olduğu için böyle bir berjer tercih ettim.”

Pandemi ile birlikte yaşanan süreçler insanların dokularla olan iletişimini de büyük ölçüde değiştirdi. Tuşesi fazla olan kumaşlar, doğal dokuları evimize daha fazla davet etmek istiyoruz.

Berjerin arkasında starliçe çiçeği ve oval hatlarda bir ayna yer alıyor. Ayna aynı zamanda kalorifer peteğini kamufle etmek için kullanılmış. Yuvarlak yastıklar English Home’dan alınmış.

Ev turunun devamını “EVİM DERGİSİ YOUTUBE KANALI“ndan izleyebilirsiniz.

Her köşesi farklı tarzda 250 m2’lik rengarenk bir garaj stüdyodayız