Büyükçekmece’de modern natüralist bir evdeyiz

Bu hafta, Evim ile Ev Turu Beyza Aydoğdu’nun eşi ve iki kedisiyle birlikte yaşadıkları evlerine konuk olduk. Büyükçekmece’deki 95 metrekarelik 2+1 bu dairede Beyza Hanım, modernizm ve natüralizmi birleştirmiş.

Beyza Hanım kendisinden ve dekorasyon anlayışından şu şekilde bahsediyor:

“26 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim. Eşim ve iki kedimle birlikte yaşıyoruz. Banka sigorta mezunuyum ancak şuan çalışmıyorum, işlerimi evden yürütmeye çalışıyorum. Sosyal medyadan paylaşımlar yapıyorum.”

Eve girdiğimizde beyazlar içinde bir atmosfer bizi karşıladı. Bu ev oldukça modern ve naturalist vurgular içeriyor. Beyza Hanım dekorasyon stilini şöyle tanımlıyor:

“Evlendiğim zamanlarda tüm duvarlar antrasit rengiydi ve koltuklarım griydi. Pandemi zamanında eve kapandığımızda bunaldık ve evi aydınlatmaya karar verdik. Daha çok naturalist ve bohem stilde dekore etmeye çalıştım. Ahşabın sıcaklığını çok seviyorum ve evin her yerinde ahşap tonları kullandım.”

Mobilyalarda takım ruhundan uzak durulmuş ve ev sahibi kendi kombinlerini kendisi yaratmış. Salonda konforlu bir L kanepe görülüyor. Orta sehpa ise ahşabın doğal tonlarının kullanıldığı, neredeyse cilasız olarak kullanılmış.

Ünite ve orta sehpa ev sahibinin kendi üretimi. Berjer ise özel olarak yaptrılmış.

Okuma odası ve giysi odası olarak kullanılan bu odada da bir doku birliği görüyoruz. Odada neredeyse siyaha yakın, antrasit gri ton kullanılmış. Başlangıçta evin tüm odaları bu renkmiş ancak ev sahibi yatak odası ve giysi odasındaki bu rengi değiştirmemiş.

Oda metrekare olarak küçük olduğu için büyük bir ayna kullanılmış. Ayna alanı daha geniş gösterirken, aynı zamanda giysi odasında oldukça kullanışlı olmuş.

Yatak odasında da giysi odasındaki duvar renginin aynısını görüyoruz. Bu renk tüm mobilyaları odak noktası haline getirmiş.

Ev sahibi “Japon tipi yatakları çok seviyorum. Bu da özel yapım bir yatak. Atlantik çam olarak tanımlanıyor. Görüntü açısından çok güzel ancak bazasının olmamasını sevmiyorum.” diyor.

Bu odada aynı zamanda çalışma odası fonksiyonu da var. Yatağın hemen alt ucunda bir bilgisayar köşesi bulunuyor.

Banyoda oldukça modern ve sade bir görünüm var. Ev sahibi raf kullanmayı çok seviyor ve banyoda da pek çok raf görüyoruz.

Ev sahibi “Banyoda da yine ahşap detaylar kullanmak istedim. Bu alanda çok fazla kalabalık sevmiyorum bu nedenle daha çok minimal şeyler kullanmayı tercih ettim.” diyor.

Ev turunun devamını “Evim Dergisi YouTube kanalından” izleyebilirsiniz.

15. yüzyılda inşa edilmiş bir çiftlik evindeyiz