Bu ev, binlerce kişi tarafından ‘her çocuğun hayalindeki ev’ olarak adlandırılıyor

Son güncelleme:

Dört çocuk annesi Maneku’nun güzel evi, her çocuğun hayali olarak anılıyor. Evde bir salıncak seti, tavandan gerilmiş ağlar ve ahşap bir kaydırak yer alıyor.

Japonya’da yaşayan Maneku , yakın zamanda lüks ama çocuk dostu evinin ‘bir çocuk filminden fırlamış gibi görünen’ videosuyla internette fırtına gibi  esiyor.

https://www.instagram.com/reel/Ckkiw3xPfgq/?utm_source=ig_web_copy_link

Maneku, yüzlerce bitki barındıran ve çocuklar düşünülerek inşa edilmiş özel evinin fotoğraflarını ve videolarını düzenli olarak paylaşıyor.

Maneku, videoyu çekmeden birkaç dakika önce evi temizlemeyi ve bitkilerle ilgilenmeyi bitirdiğini söylüyor. “Ev daha derli toplu ve temiz olduğu için biraz daha rahatlamış hissediyorum” diyor.

Video, yüksek tavanlı ve cam pencerelerden ışık akan bir evi gösteriyordu. Merdiven korkuluğuna ve tırabzana asılı sepetler, yaşam alanının her yerine birkaç çiçekli ve yapraklı bitki dikkat çekiyor.

Evde ayrıca çocukların basamak yerine kullanması için merdivenin bitişiğinde uzun, ahşap bir kaydırak vardı. İç mekan oyun ekipmanlarına ek olarak, en üst katta ayrıca çocukların televizyon seyrederken dinlenebilmeleri için bir çatı filesi takıldı. 

Evdeki pek çok mobilya, her köşede yeşil çiçek açan uyumlu siyah ve kahverengi renk şemasını takip etti.

Kızı için muhteşem bir oda hazırlayan baba beğeni topladı