agac-ev çocuk odası

Kızı için muhteşem bir oda hazırlayan baba beğeni topladı

Son güncelleme:

Washington, Bellevue’den bir video oyunu sanatçısı olan Rob Adams, altı yaşındaki kızı Lia’nın odasında bir “peri ağacı” istediğini duyduğunda, sıradan bir odayı bir hikaye kitabına dönüştürerek çalışmaya başladı.

SET TASARIMLARI İLHAM KAYNAĞI OLDU

Imgur yazısında, “Bu projenin fiziksel gerçeklerine hazırlıksız yakalanmıştım. Disney set tasarımını ilham kaynağım olarak kullandım. Zor olmasına rağmen, süreç boyunca çok şey öğrendim. Oldukça iyi sonuçlandı ve yeni odasında çok mutlu!” dedi.

Yetenekli baba 18 aylık süre boyunca yaklaşık 350 saat ve 4250 dolarlık malzeme harcadı, ancak sonuç buna değdi.

İŞTE ODANIN ÖNCESİ

ROB ADAMS

İŞTE BİTMİŞ HALİ

Rob yapılanları özetle şu şekilde anlattı: “Sculpey modelleme kili kullandım. Tavandaki pencere ve kirişler de dahil olmak üzere odasının boyutlarında bazı kontrplak kesilmiş killer. Ve şekillendirdiğim killeri 275 derecede 25 dakika fırına koyup sertleşmesini sağladım. “

ROB ADAMS

Daha sonra modelin şekillerini odanın duvarına çizdi, böylece malzemeleri doğrudan hatlara tutturabilecekti.

ROB ADAMS

BÜYÜK VE SAĞLAM BİR AĞAÇ OLDU

Home Depot’taki 3/8 “inşaat demiri ve 1/8” çelik çubuğu ve halihazırda sahip olduğu hurdaları kullanarak ağacı kaynaklamaya başladı ve ilerledikçe üç yetişkinin sığacağı kadar büyük ve güçlü olduğundan emin oldu (sadece çocuklar için inşa ediliyor).

ROB ADAMS

Dallara genişletilmiş metal torna uyguladı ve küçük cam elyafı su geçirmez 12v peyzaj ışıkları kullanarak peri pencereleri ve kapıları için ışıkları önceden kabloladı, cam kapakların üzerine mavi ressam bandı ile bunları beton fazdan korumak için bantladı.

İşler zorlaştığında Rob, motive olmak için kızının bu resmini odaya koydu.

ROB ADAMS

SON ADIMLAR: BOYA VE ZEMİN

Gövdeye beton uyguladıktan ve dış dallar için kağıt hamuru kullandıktan sonra, bitmiş ürünü boyamaya başladı ve bazı renk çeşitliliğine uyum sağladığından emin oldu. Ayrıca, yumuşak yeşil halı döşemeyi planladığı kavisli alan hariç, duvarları boyadı ve parke zeminler döşedi.

ROB ADAMS

Peri pencerelerini kesti ve “camı” için sulu boya kağıdı kullandı.

ROB ADAMS

Sonra dallar, plastik eğrelti otları, kuşlar ve kelebekler, el yapımı cam süslemeler ve ağacın tepesini süslemek için süslü yapraklar satın aldı.

ROB ADAMS
ROB ADAMS
ROB ADAMS

Ağacın içinde kendi okuma ışığı ve iç duvarda kendi ayar düğmesi var.

ROB ADAMS

Ortada bir de oturma alanı var. Burada mutlu çocuk yeni krallığının tadını çıkarıyor.

ROB ADAMS

Bir babanın oğlu için kurduğu oyun odası tüm çocukların rüyası