Bonsai bakımı, sulaması, çoğaltılması nasıl yapılır?

0

bonsai-bakımı

Bonsai bakımı ve sulaması nasıl yapılır? Bonsai bitkisi nasıl çoğaltılır? Odunsu salon bitkilerinden bonsai son yıllarda en çok tercih edilen bitkilerden. Görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan bitki hakkında detayları ve püf noktaları bir araya getirdik.

Bonsai bitkisi odunsu gövdesi ve bodur ağaç görünümüyle son yıllarda iç mekanlarda çokça yer almaya başladı. Peki, evde Bonsai bakımı, sulaması, çoğaltılması nasıl yapılır?

Naz Irmak Saf (Bitkili Evim) Bonsai bakımıyla ilgili püf noktalarını paylaştı. Bonsai bitkisinin bakımı, sulaması ve çoğaltılması için dikkat edilmesi gereken bir çok kural var.

bonsai bakımı

BONSAİ BAKIMI VE SULAMASI İLE İLGİLİ PÜF NOKTALAR *

Bonsai bitkisi ılıman ikilimi seven bir bitkidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk sever. Güneş ışığını dik açıyla sevmez. Aydınlık bir ortamda bakılmalıdır. Sararan ve kuruyan yaprakları temizlenmelidir. Topraktaki minerali hızlı tüketen bitkilerden biridir. Her yıl düzenli vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır. Ayrıca yeni toprak ekleyerekte bu ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

BONSAİ’NİN SULANMASI *

Bonsai bitkisinin en önemli bakımlarında biri de budanmasıdır. Budama şekillenen ana dalların budanmasıyla gerçekleştirilir. Sulaması oda sıcaklığında dinlendirilmiş suyla yapılmalıdır. Toprak eşit şekilde ıslanmalıdır. Toprak nemi kontrol edilerek yapılmalıdır.

Bonsai bakımı ve sulaması
Bonsai bakımı ve sulaması

BONSAİ’NİN ÇOĞALTILMASI *

Bonsai bitkisi köklerinden çıkan yeni dalların ayrılıp yeniden dikilmesiyle çoğaltılmaktadır. 

Bonsai bakımı ve sulaması ile ilgili detaylar bu şekilde… Peki diğer çiçeklerimizin bakımını nasıl yapabiliriz? içeriklerimize göz atın…

Bonsai bakımı nasıl yapılır? Bonsai nedir?

EVDE BENJAMİN BAKIMI NASIL YAPILIR?

Evde Benjamin bitkisi bakımı, sulaması ve çoğaltılması için ilgili haberimize bakabilirsiniz: 

Evde Benjamin Bitkisi bakımı, sulaması nasıl yapılır? İşte püf noktaları

AŞKIN GÖZYAŞI ÇİÇEĞİ BAKIMI

Aşkın gözyaşı

Nandina bonsai bakımı püf noktaları nelerdir?

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.