Bomonti’de adalar manzaralı rezidans dairedeyiz

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta Şişli İstanbul’dayız. Turumuza dairemizin mimarı Ebru Tamer eşlik ediyor. Bir rezidansın 39. kattında yer alan dairenin Yalova’ya kadar olan manzarası ve minimalist dizaynı ferahlığı sevenler için evi cazip hale getiriyor.

Bugün İstanbul’da, Monti’de bulunan bir rezidansı ziyaret ediyoruz. Bu yaklaşık olarak 185 metrekarelik 4+1 ev, 39. katta bulunuyor. Evin mimarı ise Postif Mimarlık’tan Ebru Tamer. Öncelikle merhaba demek istiyoruz Ebru Hanım!

“Merhabalar! Daha önce sizinle bir Cihangir evini turlamıştık, eminim ki bizi izleyenler hatırlayacaktır. O evi çok beğenmiştik. Şimdi ise daha farklı bir tarzı olan bir rezidans turu yapıyoruz. Eve girdiğimiz anda aklıma hemen ünlü bir şiir geldi: “Sana bugün bir tepeden baktım Aziz İstanbul”. Evet, bugün İstanbul’u, Aziz İstanbul’u bir rezidansın hemen hemen en üst katlarından bir tanesinden izliyoruz.

Aslında 39. katta bulunuyoruz. Sanki gökyüzüne daha yakınız ve İstanbul’a tepeden bakıyoruz. Gerçekten de çok keyifli bir konumdayız, hem İstanbul’un keyifli bir konumunda, hem de bulunduğumuz yükseklik anlamında çok keyifli bir manzaraya sahibiz. Evin her köşesinden bu manzaraya uzanmak mümkün. Buradan adaların dışında, hatta bugün biraz bulutlu bir hava var İstanbul’da, ama sanırım Yalova, Mudanya, Çınarcık gibi yerleri de çok yakından görebiliyoruz.”

Ev turunun tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz.