Bodrum’daki evin banyosu baştan aşağı yenilendi

Sahiplerinin emekleriyle yenilenen banyolar, ertelediğiniz adımı atmak için beklediğiniz ilham olabilir. Deniz Devrim’in Bodrum Bitez’deki evinin banyosuna yaptığı yenileme çalışması da bunlardan biri…

Öncesi – 1980’li yıllarda yapılan ve hiç yenilenmeyen banyo ev sahibine çok demode gelmeye başlamış. Duvarlar ve yerler standart karolarla kaplıymış.

Yenileme sırasında ilk öncelik az yıkım olması ve makul bir bütçe içinde kalınması olmuş. Bu sebeple yıkım yapılmadan, fayansların üzeri değişim astarı uygulandıktan sonra fileli sıva ile sıvanmış. Böylece derzler tamamıyla kapanmış. Üzerine kırık beyaz renkte dış cephe boyası uygulanmış. Yer ve lavabo duvarına silikonla iroko parke yapıştırılmış.

Sonrası

Deniz Devrim’in (@beyazevinhikayesi) banyosunda eski duş kabini bombe kapaklı ve çok yer kaybına yol açan bir formdaymış. Bunun yerine, yarı açık bir demir panel koyulmasının daha estetik olacağına karar verilmiş. Duş zeminine de traverten taş uygulanmış. Lavabo L demirler kaynatılarak oluşturulan bir ayak üzerine oturtulmuş. Demirler siyah sprey boya ile boyanmış.

SONRASI
SONRASI

Öncesi ve sonrası fotoğraflarla banyoda siyah-beyaz dönüşüm