Bilin bakalım ben hangi çiçeğim?

Bahçenizde ya da evinizde rengarenk çiçekler açıyor. Peki onların isimlerini ve özelliklerini biliyor musunuz? İşte birkaç tanesi…

Petunia Trompet şeklinde çiçekleri vardır. Pencere kenarları için çok idealdir. Yaprakları tek ya da çift katmanlıdır. Bazen şeritli de olabilen desenini neredeyse tüm renklerde görebilirsiniz.

Colombine katmanlı yaprak yapısı vardır. Yaprakları hem iki renktedir, hem de çok incedir. Ortasında nektar dolu tohumları bulunur. Sarı, beyaz, mavi, pembe ve kırmızı renktedir.

Zimnia Bazen yıldız çiçeği ile karıştırılır. Yetiştirmesi çok kolay bir çiçektir. Toprağa tohum atmanız yeterli. Sıcağı ve kelebekleri çok sever. Sarı, turuncu, mor gibi çok çarpıcı renkleri vardır.

Cosmos Kağıt kadar ince yaprakları vardır. Pek çok kuşu, kelebeği ve arıyı üzerinde toplar. Beyaz, pembe, sarı ve hatta çikolata gibi renkleri bulunur.

Hibiscus Egzotik görünümlü bir güneş çiçeğidir. Sıcakta gelişir ve soğuktan hiç hoşlanmaz. Bu sebeple soğuk havalarda içeri taşımanız gerekir. Çiçekleri bir ya da iki gün yaşar.