Ev turu: Biraz bohem bolca İskandinav yansımaların olduğu 2+1 evdeyiz

Ebru – Adem Özyurt çiftinin Beylikdüzü’ndeki evi, İskandinav bir fonda dans eden bohem yaşamın ipuçlarını veriyor.

Evin salonunda bahçeye açılan pencerenin önüne bir salıncak ve bitkiler konumlandırılmış. Salıncak Çağrı Hamakçılık’tan, hasır bitki saksıları Rulinashop’tan, L kanepe Gala Mobilya’dan, halı Carpetstore’dan, yemek masası ve orta sehpa ise Evmoda Mobilya’dan alınmış.

Salon dekorasyonu
Alandan tasarruf ederken rahat de etmek ve misafirler geldiğinde daha samimi bir ortam sağlamak için salonda, L bir kanape tercih edilmiş. Yemek masası ve orta sehpanın malzemesi ise ortamı daha sıcak gösterdiğinden ceviz ağacı olarak seçilmiş.

120 METREKARELİK 2+1 EV DEKORASYONU

Instagram’da @dekorzimbirtilari adıyla tanıdığımız Ebru Özyurt, eşi Adem, kedileri Süti, Çakıl ve Minti ile birlikte, Beylikdüzü’nde iki oda ve salondan oluşan 120 metrekarelik bu evde yaşıyor.

Makrome ile alan ayırma
Antredeki ahşap dresuarı Ebru Hanım kendisi yapmış. Çerçeveler İldashopping’den alınmış. Salon ile hol makromeden yapılmış bir perde ile ayrılmış.

“BU EVİ TERCİH ETMEMİZİN EN BÜYÜK NEDENİ BAHÇE TERASI”

Genç çift yaklaşık 3 yıl önce evlenirken bu eve taşınmışlar: “Bu evi tercih etmemizin en büyük sebebi bahçe terasına açılması, sadece bir adımla çimenlere basabilmemiz. İstanbul gibi bir şehirde bu durum büyük bir şans bizim için. Kalabalıktan uzak sahile yakın olması da ayrı bir avantaj tabii ki…”

Kedi

“DEKORASYONDA HER ZAMAN DEĞİŞİKLİKLER YAPIYORUM”

Genç çift bu eve taşındıklarında bina henüz inşa edilmiş olduğundan evde çok büyük değişiklik ve tadilatlara gidilmemiş. Yalnızca duvar rengi değiştirilmiş. Ebru Hanım, “Ancak dekorasyonda her zaman, uygun bütçelerle ve trendlere uygun değişiklikleri yapıyorum. Böylece her seferinde farklı bir eve taşınmışız hissi oluşuyor ve bu durum değişikliği yeniliği çok seven biri olarak beni çok mutlu ediyor.” diyor.

Kaktüsler

“Salıncağım üzerinde kitap okuyup dinlendiğim, hayatla ilgili hayaller kurduğum alan diyebilirim.”

Ev sahipleri dekorasyonda biraz bohem ve bolca İskandinav stilini kullanmayı çok seviyor. Bu nedenle de evlerinde bu iki tarzı harmanlayarak kullanmışlar. Duvarlarda açık renkler, mobilyalarda ahşap ve hasır malzemeyi tercih etmişler. Ebru Hanım bunun nedenlerini şöyle anlatıyor:

“Evimizin hemen hemen her alanında ahşap tonlarını tercih etmemizin en
büyük nedeni evi sıcak göstermesi ve evde yaşanmışlık hissiyatını ortaya çıkarması. Açık renkli duvarlar ise evi daha temiz ve büyük gösteriyor.”

Mutfak dekorasyonu
“Mutfak bizim için evin en önemli bölümü. Çünkü ikimiz de yemek yapmayı çok seviyoruz.”

DEKORASYONA OLAN İLGİSİ KÜÇÜK YAŞLARDA BAŞLADI

Dekorasyona olan merakı küçük yaşlarda başlayan Ebru Hanım bunu instagram sayfasına da taşımış:

“Sürekli dergi karıştırıp dekorasyonla ilgili TV programları izlerdim. Evlenmeden önce de evde değişiklikler yapardım. Daha sonra bu konuyla ilgili eğitimler aldım. Başkalarının hayatlarına dokunabilmek adına bir blog sayfası açtım. Elimden geldiğince herkese bildiklerimle yardımcı olmaya çalışıyorum ve bunu yaparken çok mutlu oluyorum.”

Kahve köşesi

Mutfağın daha kullanışlı olabilmesi adına ekstra dolap içlerine raf kestirilmiş. Yemek masasının olduğu alanı daha keyifli hale getirebilmek için raflardan kahve köşesi oluşturulmuş ve kahve makineleri bu açık raf sistemine yerleştirilmiş.

Kahve köşesi

Kahve köşesindeki raflar marangoza kestirilmiş ve ev sahibi tarafından verniklenmiş. Raf altındaki kupa askılığı Ikea, ahşap çerçeveler Kreaft, açık raf sistemi Evmoda Mobilya, kilim duzgunhome’dan alınmış.

Misafir odasında ise yatılı konuk ağırlamak için Ikea’dan alınan açılır kapanır bir divan kullanılmış. Burada ayrıca bir çalışma alanı oluşturulmuş.

DEKORASYON İÇİN KİMSEDEN YARDIM ALMADILAR

Genç çift evlerinin dekorasyonunu yaparken kimseden yardım almamış. Onları mutlu edecek ne varsa birlikte seçip almışlar:

“2 buçuk yıldır evliyiz ve eksikler bir anda tamamlanmıyor tabii ki, o anki
bütçemiz neye yetiyorsa ve neye ihtiyacımız varsa onu alıyoruz.”

Salondaki salıncak ve yatak odasındaki rattan yatak başı Ebru Hanım’ın en sevdiği eşyaları. “Salıncağımın yakınlarına bitkiler yerleştirdim. İstanbul karmaşasında salıncağımda sallanırken bitkilerimle birlikte her seferinde farklı bir dünyada gibi hissediyorum.” diyor.

Banyo dekorasyonu
Banyoda yine ahşap raflar ve hasır ürünler tercih edilmiş. Raflar hem dekoratif hem de depolama alanları oluşturduğu için seçilmiş. Raflar Ikea, banyo halısı Missia Home, hasır sepetler Rulinashop.

Salon duvarlarında siyah çerçeveler, odanın tonlarına uygun cappucino rengine boyanarak kullanılmış. Böylece diğer eşyalarla uyumu sağlanmış. Küçük alanlarda kurtarıcı olan L kanepe bu evin salonunda da yerini bulmuş. Ebru Hanım yatak odası için de hayaller kurmuş ve onları gerçekleştirmiş:

“Ahşap, hasır ve rattan detayları çok seviyorum. Bu odada her detayı düşünüp sevdiğim parçaları bir araya getirdim. Açık raf sistemi hem dekoratif hem de sevdiğim objeleri uyandığımda görmek beni mutlu ediyor.”

YATAK ODASI DEKORASYONU

yatak odası dekorasyonu

Bir eşyanın kullanışlı ve içimi huzurla doldurması çok önemli. Yatak odamda bunu çok hissediyorum.”

Yatak odasında kullanılan boy aynası alana derinlik katmış. Yatak başı ise ev sahibine göre odanın en güzel parçası. Ahşap açık raf sistemi, avize, rattan sepet ve boy aynası Ikea’dan, rattan yatak başı ve göz ayna Seçkin Bambu’dan, ayaklı elbise askılığı Trendyol’dan, gri sandalye Sandalye İstanbul’dan, paspas Koçtaş’tan alınmış.

Beylikdüzü’nde 120 metrekarelik ev: Tarzların samimi buluşması