Beylikdüzü’nde 120 metrekarelik ev: Tarzların samimi buluşması

Son güncelleme:

Taner çiftinin İstanbul Beylikdüzü’ndeki evi, farklı dekorasyon stillerini buluşturarak sıcak ve samimi bir hava yaratıyor.

BU EVİ NEDEN TERCİH ETTİLER?

Serpil ve Ümit Taner çiftinin, 2017 yılında taşındıkları Beylikdüzü’ndeki 120 metrekarelik evi tercih etmelerinin bir çok nedeni varmış: “Baktığımız evler arasında kriterlerimize (evin büyüklüğü, site içinde oluşu, yeni ev oluşu, metrekaresi, konumu gibi) ve bütçemize en çok uygun olan burası olduğu için tercih ettik.”

SOFT RENKLER TERCİH EDİLDİ

Genç çift, kiracı oldukları evde, salonun duvarlarını boyamak dışında ev içerisinde başka bir değişiklik yapmamış. Evlerinde doğal tonlardaki soft renkleri ve yumuşak geçişleri tercih etmişler. Mobilyalarında ise seçimleri ahşap ve doğal malzemelerden yana olmuş.

Serpil Hanım aradığı mobilyaların hepsini bulamayınca onları ikinci el olarak satın almış. Genç çift evlerinin her şeyi ile bizzat ilgilenmiş. Evi dekore ederken, dekorasyon dergileri ve yabancı dekorasyon siteleri ise en büyük ilham kaynakları olmuş.

Salonda; deri koltuk, kitaplık, TV sehpası ve dresuar Mudo Concept’ten alınmış. Ancak kitaplık yeşil renge boyanarak kullanılmış. Yemek masası ve bank özel olarak yaptırılmış. Beyaz ikili koltuk Enza Mobilya, mermer sehpa ve aynalı dolap ise ikinci el. Tablo, Bali seyahatinden…

Mutfak geniş olmasına rağmen dolaplar yetersiz geldiğinden köşeye bir raf monte edilmiş. Ayrıca iki kapılı bir dolap satın alınarak, daha efektif kullanılabilen alanlar yaratılmış.

Yatak odası evin en küçük ve kullanışsız odası olduğu için, dekore edilirken, uygun ölçülerde mobilya bulmakta epey zorlanmış sahipleri. Sonuç olarak, tüm mobilyaları özel ölçü ile yerine göre yaptırmışlar.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU

Avcılar’daki 95 metrekarelik 2+1 bu evde bolca huzur var