Avcılar’daki 95 metrekarelik 2+1 bu evde bolca huzur var

Son güncelleme:

Danimarka’dan dünyaya yayılan HYGGE esintisi, Avcılar’daki bu apartman dairesinde sıcaklık, samimiyet ve rahatlık ile kendini gösteriyor.

Salonun bir köşesinde konumlanan yemek bölümünde de renk olarak beyaz tercih edilmiş. Masa Ikea’dan, koltuklar Masko’dan, tüller ise English Home’dan satın alınmış.

95 METREKARELİK 2+1 EV

Tuğba-Mustafa Işık, kızları Ela ve Defne ile birlikte yaşadıkları 2 oda bir salondan oluşan 95 metrekarelik bu eve 2011 yılında taşınmışlar: “Evimizi aldığımızda inşaatı bitmek üzereydi. Çok büyük değişiklikler yapamasak da salondaki duvar kağıdını söktürüp tüm evi beyaz renge boyattık. Parkeleri söktürüp salonu akçaağaç rengi, arka odaları ise beyaz renk derzli parke yaptırdık. Salonun bir duvarına taş duvar ördürdük.”

Tel dolabı Tuğba Hanım eşi ile birlikte yapmış.

Evin genelinde, açık renk ve yumuşak tonlar, desensiz obje ve eşyalar kullanılmış. Mobilyalar, duvar rengi ve aksesuar ağırlıklı olarak beyaz ve gri renkte:

“Çocukluğumdan beri dekorasyona ilgim çok büyük, hiç olmadı evdeki eşyaların yerlerini değiştirerek farklı bir hava yakalamayı seviyorum. Evimi dekore ederken sıcak, samimi, rahat ve işlevsel bir ev yaratmayı hayal ettim. Eğer temel eşyalarda açık tonlar ve karışık olmayan desenler kullanırsanız, renkli aksesuarlarla her an evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Üstelik açık renk mobilya ve karmaşık olmayan eşyalar gözü ve ruhu dinlendiriyor, evde daha dingin ve huzurlu bir atmosfer havası yaratıyor.”

Tuğba Hanım’ın en sevdiği eşyası koltukları… 12 yıldır koltuklarını kumaşlarını yenileyerek kullanıyor.

Çocuk odasında yine duvarlar beyaz renge boyatılmış. Odadaki eşyalar MDF malzemeden marangoza yaptırılmış. Duvara yerleştirilen terek bu odada evin minik kızının masal kitapları ve şirin oyuncaklarına ev sahipliği yapıyor. Yatağın altına yavru yatak diye tabir edilen çekince açılan ikinci bir yatak yerleştirilmiş. Böylelikle oda gelen misafirler içinde kullanılıyor. Cibinliğin altında ise sıcak bir okuma ve oynama köşesi oluşturulmuş.

Yatak odası az ışık aldığı için açık renk mobilya ve yerlerde beyaz parke kullanılarak ferah ve aydınlık bir hava yakalanmaya çalışılmış. Odada büyük bir yatağa yer verilmiş. Böylece çocuklar da üzerinde rahatça hoplayıp zıplayabiliyor. Mobilyalar Beylikdüzü’ndeki bir mağazadan, nevresim takımı Madame Coco’dan, yatak örtüsü ise English Home’dan alınmış.
Çocuk odasının mobilyaları bir marangoza özel olarak yaptırılmış. Aydınlatma ve cibinlik Ikea, terek @kozanatcom, nevresim takımı H&M Home’dan.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU

Almanya’da yemyeşil bir bahçede huzurlu sıcacık bir yuva