Benzersiz hediye paketleri yapıyoruz (Videolu) – Hediye paketi fikirleri

Son güncelleme:

Hediyenizi daha da özel bir hale getirmek istiyorsanız paketini kendiniz yapın.

MALZEMELER

  • Kraft kağıt-beyaz kağıt
  • Farklı damgalar
  • Kenevir ipi
  • Mantar
  • Eva süngeri
  • Akrilik boya (farklı renklerde)

YAPILIŞI

Farklı malzemeler kullanarak kendi damganızı oluşturabilirsiniz. Küçük bir tahta parçasına birkaç tur kenevir dolayın ve farklı renklerle beyaz kağıt üzerine damga olarak basın. Mantar kullanarak kağıt üzerine yuvarlak desenler oluşturun. Eva süngeri üzerine istediğiniz deseni çizip kesin ve bir ahşap parçasının üzerine yapıştırın. Çizdiğiniz deseni damga olarak kullanarak hediye paketlerinizi kişiselleştirin.

Sevdiklerinize hediyeler vermeyi planlıyorsanız paketlerini de kendiniz yapın ve orijinal fikirlere imza atın.

Kraft kağıtları yine başrolde 

Paketlerinizi kap kağıdı veya eşyaları kaplamak için kullanılan kraft kağıtlarıyla paketleyin, üzerlerini iplerle bağlayın. İpleri gelişigüzel sarıp, desteklemek için desenli bantlardan (washi tape) yardım alabilirsiniz. Son olarak iplerin üzerini kağıttan keseceğiniz yıldızlarla süsleyin. Kraft kağıdını kırtasiyelerden temin edebilirsiniz, ayrıca bazı mağazalar bu kağıtları ürünleri kırılmaması için sarmak için kullanıyor, denk gelirse saklayın. Dilerseniz paketlerinizi daha minimalist ve çevreci bir ağacın altına yerleştirebilirsiniz. Bunun için kurumuş dalları sprey boya ile beyaza boyayın ve süslerinizi dallara asın.Renkli parti bardakları, minik hediyeler veya ev yapımı kurabiyeler için ideal
 

Yıldız şeklinde tarçınlı kurabiyeler yapıp, üzerlerini “icing” ile süsleyin. Pırıltılı kağıtlardan daireler kesip, bardakların üzerine önce bu daireleri, ardından da yılbaşı temasına uygun etiketler yapıştırın, alternatif olarak damgalayacağınız kağıtları da kullanabilirsiniz. Kurabiyeleri şeffaf kurabiye poşetlerine doldurarak, ağızlarını ince kurdelelerle bağlayın.

Evinize gelen minikleri sevindirmek çok kolay! 

Havlu kağıt rulolarınızı, kağıt bitince atmayın, ortadan ikiye kesin. İçlerini şekerleme veya şeffaf kurabiye poşetlerine dolduracağınız ev yapımı minik bezelerle doldurun. Daha sağlıklı bir alternatif arayanlar kuruyemiş kullanabilirler. Hediyenizi paket kağıdı, renkli pelür kağıt veya kese kağıdı ile kaplayıp kenarlarından şeker şekli vererek büzüp kurdele ile sabitleyin. Üzerlerine renkli etiketler yapıştırabilir, kırtasiye ve hobi malzemeleri satan mağazalarda çok uygun fiyatlarla bulabileceğiniz damgalarla da süsleyebilirsiniz. Damga işlemini paketlemeden önce yapın.

Hafif hediyeleriniz için güzel bir paket önerisi

 Sade poşetleri biraz desenli bant, kurdele, elişi kağıtları/scrapbook kağıtları, iplik ve takı malzemeleri satan yerlerden (Örneğin Eminönü Marpuççular Han) temin edebileceğiniz kolye uçları ile süsleyin. Sevdikleriniz için özel olan şekillerde süsler seçerek bu eğlenceli paketleri onlar için daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu paketlerin üzerlerine iplikler/kurdeleler de eklerseniz onları bir ağaç dalına asabilirsiniz.

HEDİYE PAKETİ SANATTIR

Özel günlerde ya da öylesine bir günde vermek isteyeceğiniz bir hediye kadar, onu nasıl paketlediğinize dikkat edin. Zira hediye paketi de stilinizi yansıtır.

Her şey hediye, her şey paket olabilir!

Hediye sadece dışarıdan alınan bir şey olmayabilir. Evde kendi yaptığınız lezzetli bir kurabiye ya da kek, bir hasta ziyareti için iyi bir seçim olabilir. Hazırladığınız kurabiye ya da kekin sunumu için de farklı hediye paketleme fikirleri geliştirebilirsiniz. Onları daha çekici hale getirmek sizin elinizde. Hediye için özel bir ambalajınız olmasa bile kimi zaman bir parça gazete kağıdı ve bir metre kendir ipi işinizi görebilir.

Araştırmalar gösteriyor ki hediye ambalajlarında genel eğilim, kırmızı ve toprak tonları yönünde. Ama siz farklı renkler kullanmaktan, tamamlayacağınız aksesuarlar ile yaratıcılığınızı ortaya koymaktan çekinmeyin. Paketinizi bitirdikten sonraki aşama ise hediyeyi şık bir notla sunmaktır. Duygularınızı ifade edecek o birkaç kelimeyi neye, nasıl yazacağınız da önemli.

Çalışmalarınızda size ilham verebilecek birkaç fikir…

Hediye paketlerinizi düğme, ponpon, minik kurabiyeler ya da notlarla süsleyebilir, özellikle kırmızı, beyaz ve yeşil renklerini tercih ederek yeni yıl havasını hediyelerinize de yansıtabilirsiniz. Sevdiklerinizin yer aldığı fotoğrafları hediye paketi üzerine yapıştırarak da paketinizi süsleyebilirsiniz. Böylece hediyelerinizi de karıştırmamış olursunuz.

Doğal hediye paketleri yapmaya ne dersiniz?

Sevdiğinize aldığınız hediyenin paketini kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için geri dönüşümlü kağıt, keten ince ip ve şık kurdeleler kullanabilirsiniz. Böylece sevgiliniz doğaya saygılı hediye paketlerine de sahip olabilir. 

İlginizi çekebilir: Burçlara göre hediye önerileri: Hangi burç hangi hediyeyi sever?

Evde Babalar Günü hediyesi yapımı: El yapımı hediye fikirleri

Anneler Günü el yapımı hediye fikirleri – 2022 Anneler Günü için ne yapılabilir?

https://www.evimdergisi.com.tr/anneler-gunu-hediyesi-fikirleri-2022-anneler-gunu-el-yapimi-hediyeler/