Banyonuzu daha lüks gösterecek dekorasyon fikirleri: 6 farklı örnek

Banyonuzu daha lüks göstermek istiyorsanız, birkaç adımda bunu gerçekleştirebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar yaratmak mümkün.

Yenilenmiş bir banyo kadar etkileyici pek az şey var. Küçük bir dairede bile lüks bir banyo dikkat çeker. Ancak hepimizin tadilat için zamanı ya da parası olmayabilir. Peki cüzdanı boşaltmadan nasıl değişiklikler yapabiliriz? İşte sizler için Instagram’dan seçtiğimiz 5 farklı banyo dekorasyonu örneği…

1- DETAYLARA ODAKLANIN

Modası geçmiş banyolar için en basit ve uygun maliyetli yenilemelerden biri, aydınlatma ve aksesuarları odak noktası olarak düzenlemektir. Avize, eski kapı, dolap kulpları ya da gösterişli bir ayna işinize yarayabilir.

2- AYNANIZA BİR ÇERÇEVE SEÇİN

Aynanızdan sıkıldınız mı? Yepyeni bir çerçeve ile görünümünü güncelleyebilirsiniz. Banyoya özel bir görünüm vermek için ayna çerçevesi eklemek kolay ve uygun maliyetli bir yoldur. Bu şekilde banyoya biraz stil katabilir, lüks bir görünüm elde edebilirsiniz. Ahşap bir çerçeve rustik ve zarif görünebilir.

3- KENDİ VINTAGE HAVLU ASKINIZI OLUŞTURUN

Hala banyo kapısının arkasında havlularınız asılı mı? Daha iyi bir fikrimiz var. Tek yapmanız gereken ahşap bir merdivene sahip olmak. Vintage havlu rafları ile çok daha fazla depolama alanına sahip olabilir ve oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

4- FAYANSLARDAKİ LEKELERDEN KURTULUN

Fayansların arasındaki derzlerde oluşan lekeler, eski ve kötü bir banyo görüntüsüne neden olur. Henüz derzleri boyamayı düşünmediyseniz, karantina dönemi bunun için oldukça güzel bir fırsat.

Banyo derzlerini eski bembeyaz haline getirerek banyonuzun tekrar pırıl pırıl görünmesini sağlayabilirsiniz.

5- ZEMİNİ DEĞİŞTİRİN

Derzleri boyamak yeterli değilse, zemini değiştirme zamanı gelmiş demektir. Fayansınız için yeni bir görünüm seçin. Banyonuzu canlandırmak için zikzak, altıgen, balık pulu ya da benzer şekiller seçebilirsiniz.

6- KAVİSLİ BİR DUŞ PERDESİ ÇUBUĞU ALIN

Duş perdesi ne kadar temiz olursa olsun, görünüm herkesin evinde aynı oluyor. Eğer kavisli bir duş perdesi çubuğu edinirseniz, daha lüks bir görüntü oluşturabilirsiniz. Birkaç dakikada monte ettiğiniz duş perdeniz, ucuza lüks görünüm elde etmenin yollarından biri olacak.

Banyo ve mutfak zeminlerinde son hamleler

Fayansta delik açmak hüner ister