Banyolarda ısı dopingi ve kış hazırlığı

Kış boyunca banyonuza da ısı dopingi yapabilirsiniz. Tekstiller, doku ve aksesuarlar en pratik şifrelerinden. Bu mekanlarda artan trafik için de depolama seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kendinizi her sabah banyoda parmak uçlarınızda yürüyor halde buluyor, sıcak suyun altında duşta daha fazla vakit geçirdiğinizi keşfediyorsanız banyoya bir “ayar” çekmenin vakti gelmiş demektir. Aslında bu senaryoyu bir tek siz yaşamıyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki banyolar bir evin en ıslak ve dolayısıyla en soğuk odalarıdır. Hele ki yağmurlu ve buz gibi bir kış sabahındaysak… İşte tam da şimdi bu yüzden banyoları yeniden dekore etmenin sırası diye düşündük. Sıcak tekstiller, dekoratif dokunuşlarla banyoları birlikte ısıtalım.

VİTRİFİYEDE YENLİKÇİ YAKLAŞIM

Beyond koleksiyonu, Roca.

Su sıcaklığını uzun süre koruyan, kimyasal maddelere ve UV ışığına karşı yüksek direnç sağlayan yenilikçi teknoloji Surfex®, aynı zamanda organik malzemelerden üretiliyor.

BANYOLARI KIŞA NASIL HAZIRLAMALI?

“Kış dekoru, banyoda sıcaklık hissini büyük ölçüde artırabilir. Dönemsel dekorlar bunu yapmanın en keyifli yollarından biridir. Örneğin yılbaşının yenileyici enerjisini banyonuza yansıtacak ögeler kullanmak genel atmosferi büyük ölçüde değiştirebilir. Sıcaklığı atmosfer olarak hissetmeye ek fiziksel olarak da hissetmek isterseniz havlu ısıtıcılar bunun en hızlı ve kolay yolu. Modası geçmiş eski havlu ısıtıcıların aksine zevkinize uygun dekoratif havlu ısıtıcılar kullanmak hem dekorasyon hem de çözüm odaklı bir yaklaşım. Güneş ışığı, bir banyoyu ısıtmanın en çok gözden kaçan unsurlarından biri. Banyo tasarımınıza dahil ettiğiniz güneş ışığı, alanın sıcaklığını hiçbir ücret ödemeden büyük ölçüde artırabilir. Bir pencereniz olduğu sürece, bu ücretsiz ısı kaynağından yararlanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bu son derece etkili olabiliyor. Güneş ışığı, banyonuzdaki sıcaklığı birkaç derece artıracaktır. Bitkilerin dahil edilmesi de etkili bir yöntem olabilir. Bu sadece ısıyı yükseltmekle kalmayacak, aynı zamanda doğa ile harika bir bağlantı sağlayacaktır. Aloe Vera, eğrelti otları veya bambu gibi bitkileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.”

Aslı Arıkan Dayıoğlu, Designist Kurucusu

BANYODA RENKLİ DÖNEM

Creavit.

Beyazın soğuk doğasından biraz uzaklaşmak istiyorsanız renkli vitrifiye dünyasıyla tanışabilirsiniz. Natürel tonlar ve mat yüzeylerle yıkama alanlarının da ısısı yükselebilir!

TRAFİĞİ YÜKSEK BANYOLAR İÇİN

Geberit.

One lavabo giderinin yatay olarak orta alanda bulunmaması sayesinde sabun ve su sıçramalarını önleyip hijyeni üst seviyede tutuyor. One’da yer alan taş ve mermer görünümlü tezgahlar ise ısıya, çizilmeye, darbelere, suya ve leke oluşumuna karşı üstün dayanıklılık gösteriyor.

AHŞABIN SICAK DOKUSU

Berlin banyo, Hafele.

Neredeyse budaklarına şahitlik ettiğimiz bu natürel dokular en doğal sıcaklık hissini veren şifreler arasında. Banyo mobilyaları ya da tamamlayıcı mobilyalarda siz de masif yüzeyleri tercih edebilirsiniz.

GENIŞ AİLELER IÇIN XL DEPOLAMA ALANLARI

Kale Banyo.

Grandhome; geniş depolama alanları sunan çekmeceleri, seramik hijyenini banyolara taşıyan Kalesinterflex tezgahı ve modern klasik bir etki uyandıran detaylarıyla geniş aileler için ergonomik çözümler üretiyor.

Banyoda altın rengi kullanımı giderek artıyor!