Banyoda tek renk etkisi

Banyoyu yenilerken monokrom bir renk paletine başvurmak fark yaratır. Ama seçiminizi yaparken “siyah mı, lacivert mi?” sorusuna vereceğiniz cevap stilinizi de belirler.

LACİVERT MONOKROM: MODERN MAROKEN

Monokrom deyince ilk akla gelen siyah ve beyaz belki ama koyu mavi veya lacivertin de beyazla uyumu mükemmel. Bu renk kombini bizi daha çok Kuzey Afrika’ya doğru bir yola çıkararak mekanlarda Maroken bir etki yaratıyor. Siyah ve beyaz ikilisinin tersine mobilyalarda beyaz ve düz hatlar yerine stilin doğaya dönük yüzünü yansıtmak için masif ahşap veya tik döşemeler, rattan tabure ve ahşap raf gibi tamamlayıcı mobilya ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

SİYAH MONOKROM: MODERN İSKANDİNAV

Siyah ve beyaz renk ikilisi İskandinav stillerde en sık tercih edilen kombin. Son yıllarda daha çok modern etnik desenlerle buluşarak evlerde kuzeyli bir hava yaratıyor. Stilin banyodaki yansımasını zemin seramikleri, banyo paspasları, dekoratif sepetler ve tekstillerde görüyoruz. Geri kalanları bembeyaz bırakarak banyo gibi küçük alanlara dinginlik katabilirsiniz. Çini fayansları sadece duş veya küvet alanındaki duvarda uygulayarak farklılık yaratabilirsiniz.

Evim Arşivi.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
Evim Dergisi 2019

2020 banyo dekorasyonu trendleri