KIZGINKIZGIN

Banyonuz yeterince hava alıyor mu? Küf oluşmasını istemiyorsanız dikkat!

banyo-buhar-sorunu
banyo-buhar-sorunu

Banyonuz yeterince hava alıyor mu? Banyo buhar sorunu mu yaşıyorsunuz? Sıcak bir duş aldığınızda, banyonuzdaki nemli havluları kurumaya bıraktığınızda, havaya karışan nem daha soğuk yüzeylerde yoğunlaşır ve küf oluşumunu teşvik eder. Bir aspiratör taktırırsanız bu yoğuşmayı kontrol eder, aynı zamanda sağlık sorunlarına neden olabilecek hasar ve küflenmeyi de önlemiş olursunuz.

BANYODA BUHAR NASIL ENGELLENİR? *

Buharı engellemek için ne yapmalıyım? Banyonuzda doğal havalandırma yoksa veya buharın neden olduğu hasar konusunda endişelenmeden sıcak duşun keyfini çıkarmak istiyorsanız, kesinlikle uğraşıp bir aspiratör taktırmaya değer. Buharı engellemek için basit bir fan da alabilirsiniz. Buharı yok etmenin yollarından biri de evin içinde bol hava yayılmasını sağlamak. Bu yüzden mümkün olduğunca pencere ve kapıları açık tutun. Banyodaki fazla nemi önlemek için yüzey ve duvarları silin, ıslak havluları banyoda bırakmayın. Tüm bunlar küf gelişimini de artıracaktır.

banyonuz buhar sorunu yaşıyorsa dikkat

BANYODA BUHAR SORUNUNU ÇÖZERKEN DİKKAT *

Nelere dikkat etmeliyim? Aspiratörü her gün görecek ve sesini duyacaksınız. Bu nedenle çok dikkat çekmeyen ve sessiz çalışan bir model tercih etmenizde fayda var. Aspiratörler genellikle ana şebekeye bağlandığından ışığı açtığınızda da çalışır. Eğer böyle olmasını istemiyorsanız ayrı bir hat çektirebilirsiniz.

BANYO ASPİRATÖRÜ NEREYE ASILMALI? *

Nereye koymalıyım? Aspiratörü takacağınız yerin güvenli olduğunu kontrol edin. Duş ve lavaboya yakın olması konusunda da dikkatli olun. Elektrikli parçaların suya dayanıklı olduğundan emin olun ve eğer değilse bu noktalardan uzağa yerleştirin. Eğer aspiratörü kendiniz takıyorsanız şebeke elektriğinin kapalı olup olmadığını kontrol edin ve kapatın. Ya da en iyisi işi ustasına bırakın.

BANYOYU FERAH GÖSTERMENİN PRATİK YOLLARI *

Banyonuz yeterince hava alıyor mu? Banyoya natürel dokunuşlar eklemenin ve onu olabildiğince ferah göstermenin basit ve pratik yolları var. Zamansız bir tema yaratmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

  • Toprak tonları Duvarlarda naturalist renk kartelasına yer açın. Fildişi, bej, krem, su yeşili, açık toprak renkleri gibi..
  • Kişisel dokunuşlar Aynayı kalınca bir halat ile asarsanız, bu sitilinde bir parçası haline getirirsiniz.
  • İşlevsel Alanı ferahlatmak için sürgü kapı seçeneklerini değerlendirin.
  • Renkli lavabo Toprak ya da deniz renklerini lavabolarınıza taşıyın. Renkli lavabolardan ilham alın.
  • Lavabo dolabı Lavabo dolabı olarak masif ya da ham ahşap bir malzeme tercih edebilirsiniz. Ayrıca mevcut şifoniyer ya da dresuarlarınızı da lavabo dolabına dönüştürmek seçeneklerinizden biri olabilir.
  • Tekstiller Bambu, pamuk keten gibi %100 doğal banyo tekstillerini tercih edin.
  • Malzemeler Su sümbülü, hasır ve rattan malzemeler temanın olmazsa olmazlarından. Bol miktarda sepet kullanmanızın bir sakıncası yok.

Banyo temizliği için pratik bilgiler! Klozet, duşakabin, zemin nasıl temizlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde güve neden olur? Güvelerden nasıl kurtulabilirim?

Evde güve neden olur? Güvelerden nasıl kurtulabilirim?

KÜÇÜK-SALON dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı? İşlevsel düşünün!