Altın rengi dekorasyon ve püf noktaları (Altın rengi ile ne kombinlenebilir?)

Son güncelleme:

Altın ışıltıların en fazla kullanıldığı dekorasyon stilleri klasik tarzın hakim olduğu stiller. Oymalı, zarif tornalı ve kıvrımlı yüzeylerde mat ve parlak yansımalar hiç şüphesiz rengi oldukça dekoratif ve cazibeli kılıyor. Saten, brokar ve kadife gibi yansımalı dokumalar kullanarak etkiyi artırabilirsiniz.

ALTIN RENGİ NE İLE KOMBİNLENEBİLİR?

Rengi yoğun etkiyi artırmak için sütlü kahve, tatlı bej ve ekru ile kombinleyebilirsiniz. Koyu kahve, kırmızı ve yeşilse kontrast yaratarak rengi vurgular. Her iki renk kombinasyonu bolca ışık alan mekanlar için daha elverişli. Eğer loş bir alanda uygulayacaksanız kırık beyaz ve krem rengiyle kullanın.

Altın rengi klasik tarzda bir dekorasyonla uyumlu olduğu kadar modern stillerlede de kendini gösteriyor.

Evin bolca ışık alan bir köşesine yerleştirdiğiniz altın cilalı konsola, yine altın rengi metaller, aynalı ya da cam yüzeyli aksesuarlar yerleştirerek ışıltıyı günün her saati vurgulayabilirsiniz.

ALTIN RENGİNİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1. İşe önce duvar rengine karar vermekle başlayın. Altın renginin koyu bejden tatlı sarıya uzanan varyasyonlarını deneyebilirsiniz. Ama koyu tonların odaları olduğundan daha küçük, açık tonların ferah gösterdiğini unutmayın.

2. Duvarda altın rengi simli dokular ve renkler uyguluyorsanız mobilya ve tamamlayıcı aksesuarlarda krem ve beyaz kullanarak etkiyi ferahlatabilir ya da siyah, gri ve vizon rengiyle yoğunlaştırabilirsiniz. Ancak tekstillerde altın ve dore ışıltılar ekleyerek bütünlük sağlayın.

Altın rengini deri, süet, krom ve parlak lake gibi dokularla kullanarak maskülen ama oldukça modernist bir etki elde edebilirsiniz. Rash Aponi altın rengi çizgili duvar kağıdı, Hanna Home.

3. Yastık veya abajur başlıklarında uygulayacağınız dore simli ve altın detaylar mekana derinlik katar.

4. Yansımalı yüzeyleri küçük ölçekli parçalarda tercih edin. Pirinç, mat altın ve pembe altın tonsürton renkli dekoratif süslemeler ortamı aydınlatır. Hatta ev elektroniğinde bile tercihlerinizi altın tonlarından yana kullanabilirsiniz.

5. Modern bir dekorasyon stiliniz varsa renginiz siyah, gri ve mor; klasik bir stil için lacivert ve bordoyu deneyebilirsiniz. Yakıcı tonlar ve parlak renkler de heyecan katar.

Rengin siyahla buluşması sofistike ve çok çarpıcı efektler yaratıyor. Eğer ihtişamlı bir davete imza atmak istiyorsanız siyah bir masa örtüsü üzerine bolca altın rengi mum ve şamdan yerleştirebilirsiniz.

GÖSTERİŞLİ YATAK ODALARI

Laura Ashley

Dore ışıltıların verdiği şaşalı havayı seviyorsanız salondan sonra evde en iyi kullanım alanı yatak odaları. Ancak bunu yaparken abartıdan uzak mobilyalar kullanın ve daha düz hatlı seçenekler tercih edin. Eskitme, doğal ahşap ve mat lake yüzeyler, brokar, yünlü ya da kürk tekstiller ihtişamlı ama daha gelenekselci bir etki yaratarak feminenliği vurgular. Desen seçiminiz çiçekliler ya da damasktan yana olsun.

Ev dekorasyonunda saraylı ve kraliyet stili