Bahçeyi mevsime hazırlıyoruz

Alışveriş öncesinde fikir verecek mobilya ve aksesuar seçeneklerini görmeden önce bahçeyi bahara hazırlamanın 10 yolunu öğrenmeye ve uygulamaya ne dersiniz?

1. Ekip,dikin! Bahçeyle ilgilenmek için en güzel aydayız. Çiçek fidelerini ve tohumları alın ve bahçenize dikmek için kolları sıvayın.
 
2. Bakım yapın Bahçede kullanacağınız mobilyaların bakımını yapın. Eğer yenilerini alacaksanız, seçim yaparken dayanıklı olmalarına ve kolay temizlenmelerine dikkat edin. 

3. Düzenli olun 
Bahçenizde kullanacağız tüm alet ve malzemeler için evinizde bir alan yaratın. Eğer yeriniz yoksa küçük tuvaletinizi ya da merdiven boşluğunu bu eşyalarınızı saklayacağınız bir depolama alanı olarak değerlendirin.

4. Dinlenin Bahçenizde oturup kısa süreli dinlenebileceğiniz ya da çay keyfi yapıp kitap okuyabileceğiniz küçük alanlar yaratın. Ferforje bir sandalye ve masa bunun için ideal bir çözüm. 

5. Boyayın 
Bahçenizdeki demir kapı ya da ahşap çit ve zeminleri boyayarak yeni mevsime hazırlayın. Bunun için metal ve ahşap boyalarını kullanabilirsiniz. 

6. Onları unutmayın! 
Bahçe ile uğraşacaksanız tırmık, kova, kürek, çapa gibi el aletlerine ihtiyacınız olacak. 

7. Keyif köşesi 
Bahçede alanınız varsa bir köşeyi de keyif için ayırın. Burada isterseniz bir barbekü alanı oluşturabilirsiniz. Ya da bir hamak alıp baharın ve yazın tadını bu hamakta geçirebilirsiniz. 

8. Budayın 
Bahçenizi bahara hazırlarken yapmanız gereken en önemli işlerden biri çiçek ve ağaçlarınızı budamak. 

9. Zemini unutmayın 
Zeminde çeşitli alanlarda seramik, doğal taş ya da ahşap döşemeleri kullanabilirsiniz. 

10. Çimlerle ilgilenin 
Bahçenizi daha bir güzelleştiren çimlerin bakımını unutmayın. Bahçeniz için mutlaka bir çim biçme makinesi satın alın.