Bahçeye harika fikirler

Bahçenizde ya da açık hava mekanınızda uygulayabileceğiniz harika fikirlerle yazı çok daha eğlenceli geçirebilirsiniz. İşte birkaç seçenek…

1.Sıcakta duş keyfi
Evinizin dış mekanına bahçe duşu eklerseniz sıcak yaz günlerini daha serin bir hale getirebilirsiniz. Eğer bahçeniz yoksa teras ya da balkonlar duşlar için yeteri büyüklükte olmayabilir. Ama eğer geniş bir terasınız varsa mevsim koşullarına dayanıklı zincir perde, çatı katında görünmemenizi sağlayacaktır. İsterseniz gösterişli bir duş paneli de kullanabilirsiniz. 
2.Bölgelere ayırın
Bölge oluşturmak bahçenize çekicilik eklemenin ve bahçeyi büyük göstermenin en akıllıca yoludur. Bahçenizde çocuklarınız için çimenlik oyun alanı ve oturma alanı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bahçenizin kenarına banket koyarak her noktaya dikkat çekebilirsiniz. 
3. Alanınıza stil katın
Yaz aylarında bahçenizi oturma odası olarak kullanmak istiyorsanız neden bahçenizin bir stili olmasın? Bahçe mobilyalarının yanına sevdiğiniz ev eşyalarını da ekleyerek kullanabilirsiniz. Bahçede kullanacağınız bir ayna bu mekana farklılık katacaktır. 
4. Devamlılık yaratın
Oturma odanızın kapısı doğrudan bahçeye açılıyorsa devamlılık hissini yaratmak için içerideki eşyalar ile dışarıdaki eşyaları uyumlu kullanın. Bu pürüzsüz bir görüntü sağlayarak alanınızda daha ferah bir his yaratacaktır. Evinizin minimalist bir tarzı varsa bunu bahçede eskitilmiş meşe yer döşemesi ve koyu gri granit ile kombinleyebilirsiniz. Siyah parlak çakıl taşları da uyumlu olabilir. 
5. Birazda gölge lazım
Herkes güneşi çok sevmeyebilir. Brandalar biraz gölge yaratmanın en iyi yollarından biridir. Çünkü istediğiniz zaman onları yukarıya kaldırma, hareket ettirme, hatta kaldırma şansına sahipsiniz. Yemek masanızın üzerinde ise şemsiye de kullanabilirsiniz. 
6. Merak uyandırın
Dış mekanınızı bitkilerle gizli bir bahçe haline dönüştürebilirsiniz. Yeşil yapraklı bitkiler kullanırsanız bakım masrafı da oldukça düşük olacaktır, ayrıca sararmış çimleri biçme, ekme gibi derdiniz olmayacak. Bahçenin bitimine kadar giden patika bir yol da mekanınıza ayrı bir hoşluk katabilir.