bahçe-yolu-adım-taşları

Bahçe yolu için adım taşı örnekleri ve çeşitleri: 9 farklı model

Son güncelleme:

Bahçe yolu için yapılan adım taşı nedir? Çeşitleri nelerdir? Estetik adım taşlarıyla bahçenize hareket kazandırabilir, keyifle yürüyebilirsiniz.

Bahçe yolu için adım taşı çeşitlerini bir araya getirdik.

Adım taşları kıvrımlı

ADIM TAŞLARI NE İÇİN GEREKLİDİR?

Adım taşları, elbette bahçenin bir yerinden bir başka noktasına ulaşmayı sağlar. Ancak güzel tasarlanmış yürüme yolları, bahçelere estetik bir görünüm kazandırır.

Yürüme yolu evin girişindeyse, ilk izlenim için de önemlidir. Bu yüzden özen göstermek gerekir. İki farklı bölümü birleştirmek ya da hoş gözükmeyen bir alanı kapatmak için de kullanılabilir. Yürüyüş yolları tasarlanırken fonksiyonu ve bahçeyle uyumu önemlidir.

Adım taşları tahta

KIVRIMLI MI DAĞINIK MI?

Düzenli tasarlanmış yürüyüş yollarıyla, dağınık yerleştirilmiş adım taşlarının yarattığı görünüm farklıdır. Kıvrımlı ve özenle dizayn edilmiş bahçe yolları güzel bir görünüm kazandırırken, dağınık yerleştirilmiş taşlar bahçeye amatör ve düzensiz gösterir, dikkat edin!

Adım taşları

BAHÇE YOLLARINDA MALZEME SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Yürüyüş yollarının genellikle kıvrımlı olması tercih edilir. Ancak binanın görünümünü güçlendirmek için bazı alanlarda düz taşlar da kullanılabilir. Örneğin, adım taşlarında metal levlahar, ağaç parçaları veya kalıp beton tasarımı güçlü ve doğal gösterir.

Düz yollara basamaklarla ve renkli döşemelerle hareket kazandırılabilir. Sıkıştırılmış Saman kullanarak bile yürüyüş yolu yapılabilir. Ancak yağışlı günlerde çok kirleneceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Travers ve podima taşının uyumu da yürüyüş yollarında en çok tercih edilen materyaller arasındadır.

Adım taşı örnekleri

ADIM TAŞLARI ARASINA HANGİ BİTKİLER DİKİLMELİ?

Yürüme yollarında trafik çoktur! Adı üstünde; adım taşı. Bu yüzden adım taşlarının arasında dikeceğiniz bitkilerin dayanıklı olması gerekir. Uzun ömürlü ve üzerine basılmaya dayanıklı yer örtücüler bu alan için idealdir.

Bahçe yolu için adım taşı nasıl yapılır? İşte kolay tarifi

Suffolk’ta 30 bin m2’lik muhteşem bir bahçe