Son güncelleme:

Ev sahipleri, bu yaz en çok dış mekan bitkileri, oturma grupları, şemsiye ve güneş enerjili dış mekan aydınlatmalarına ilgi gösterdi. Trendyol, ev ve iş yerlerinin bahçelerinde, balkonlarında tercih edilen mobilya, aydınlatma ve aksesuarlarla ilgili alışveriş trendlerini açıkladı.

BAHÇE MOBİLYALARINDA AHŞABIN AĞIRLIĞI

Bahçe ve balkon ürünlerinde alışveriş trendleri

Bahçe ve balkonların konfor ve şıklık bakımından ilk ihtiyaçlarından biri olan mobilyaları en çok ilgi gören ürünler arasında yer aldı.  Bahçe mobilyaları kategorisinde en çok satılan ürünler ahşap bahçe oturma grupları, ahşap bahçe masa takımları, su bazlı ahşap şezlong setleri ve makrome örgülü hamaklar oldu. Dekorasyon tamamlayıcısı bahçe aksesuarları arasında da en çok bambu bahçe çitleri, bahçe duvar süsleri, ahşap ve beton saksılar ve bahçe şemsiyeleri yer aldı.

BAHÇELER, GÜNEŞ ENERJİLİ SOLAR LAMBALARLA AYDINLANIYOR

Bahçe ve balkonlarda daha şık ve ışıltılı bir görünüm elde etmek için gerekli olan dış mekan aydınlatma ürünleri de yaz döneminde en çok ilgi gören ürünler arasında. Güneş enerjili aydınlatma lambaları, sarmal led ışıklar ve hareket sensörlü lambalar en çok tercih edilen ürünler.

YENİ TREND BAHÇEDE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bahçe ve balkon ürünlerinde alışveriş trendleri

Dış mekan mobilya ve aydınlatmalara ek olarak hoş kokulu bitkiler de şık peyzajların tamamlayıcısı olarak ilgi görüyor.  Ortanca, sardunya, sukulent ve yasemin bu yaz en çok tercih edilen çiçekler olurken, meyve ağaçları da bu yazın vazgeçilmezi oldu. 

İlginizi çekebilir: Kaktüs ve sukulentler için bitki besini tarifi! Bu tarif sukulentleri coşturacak

Yasemin çiçeği neden kurur? Bakım sırlarına dikkat