Bahçe aksesuarları – Evim

Bahçe aksesuarları

Bahçenizi konforlu hale getirecek aksesuarlarla sıcak mevsimin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. İşte bahçede kullanılabilecek birkaç aksesuar ve tercihinizi etkileyecek püf noktaları…
 
Hamak:
Sıcak yaz günlerinde hamak keyfi, hiçbir şeye değişilmez kuşkusuz. Bu keyfi bozmamak için kullanılan  hamağın,kaliteli ve rahat olması gerekiyor. Ahşap gövdeli hamaklar, genelde tik ağacından üretiliyor. Bu modeller,  alüminyumlara oranla genellikle daha büyük ebatlarda, daha şık olarak tasarlanıyor ancak daha ağırlar. Alüminyum gövdeliler ise hafif oldukları için rahatça hareket edebiliyor.

Minder: Bahçe mobilyalarını minderle kullanmaya dikkat edin. Ayrıca kullandığınız minderlerin sağlam da olması gerekiyor. Bir minder kaliteliyse zaman içerisinde çökme yapmaz ve deforme olmaz. Birinci kalitede gri sünger, çökme yapmaz. Sünger kalınlığı en az 5-8 cm arasında olmalıdır. Sünger kadar kumaş da önemlidir. Kumaşın alev almazlık, leke tutmazlık, su geçirmezlik, en önemlisi de solmazlık özelliğinin olması gerekir.

Şemsiye: Dış mekan şemsiyeleri, sert güneş ışınları, hafif yağmur ve rüzgardan etkilenmemek için tasarlanır. Ahşap gövdeli şemsiyeler, alüminyum gövdelilere kıyasla çok daha dayanıklıdır. Bu şemsiyeler, ahşap mobilyalarla beraber kullanıldığında şık bir görünüm yakalamanızı da sağlar. Bahçe şemsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey  konstrüksiyonu, kumaşının kalitesi ve taşıyıcı ayakları olmalı. Her şemsiyeye her ayak uymaz. Ayağı şemsiyenizin  boyutuna göre seçmeniz gerekir. En kullanışlı şemsiye modeli yandan bomlu olanlar. Genelde, şemsiyelerin  gövdeleri orta kısımdan indiğinden alan kaybına neden oluyorlar. Yandan bomlu şemsiyelerde ise bu olay  çözümlenmiş durumda.

Tente: Bahçe ve teraslarda üç tür tente kullanılabiliyor. Katlanır kollu tenteler, pencere tenteleri ve kış bahçeleri için  tasarlanan tenteler. Katlanır kollu tenteler; balkon, teras ve avlular için uygun. Pencere tenteleri ise pencerelere  takılıyor ve açılıp kapanma mekanizması, katlanır kollu tentelere göre daha değişik. Tente grubunda yer alan son alternatif ise kış bahçeleri ve seralar için üretilen modeller. Bu ürünler iç mekan kullanımına uygun ve değişik  sistemlere sahip.

Fotoğraflar (sırasıyla): Mudo Concept, Ikea, Habitat.

Bir Cevap Yazın