Aynı duvarda iki stil çözümü: Modern İskandinav ve Retro Kır Evi

Evin herhangi bir odasında olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, iki kolon arasında derinliği az olan bir niş… Geriye kalan kısım için bizim size iki farklı stil ve çözüm önerimiz var.

STİL ÖNERİSİ 1: MODERN İSKANDİNAV

1. Nişin içi, kartelanın en koyu gri tonuna boyanmış. Siyah sandalyeler ile birlikte elde edilen monokrom görüntü, yalın ve net olduğu kadar etkileyici de…

2. Küçük parçalardan oluşan aynalı duvar panosu, bu kurgunun belki de en çarpıcı detayı olarak karşımıza çıkıyor. Siz benzer bir havayı boya ya da stencil kalıpları ile de elde edebilirsiniz.

3. Bu çözümde tek parça, dikdörtgen konsol yerine, modern çizgilerde iki adet şifoniyer yan yana getirilerek farklı bir kurgu yaratılmış. Beyaz şifoniyerler aynalı duvar süsü ile birlikte siyah zeminde adeta patlıyor.

4. İskandinav dekorasyon stilinin klasik bir örneği sayılabilecek siyah, ahşap sandalyeler konsolun iki yanına yerleştirilerek kompozisyon tamamlanmış.

Aynalı bir duvar panosu kullanabileceğiniz gibi boya ile de benzer bir dekoratif uygulama ya da stencil çalışması yapabilirsiniz.

İç cephe renk kartelası, Krom 35, Filli Boya.

İç cephe doğal renkler kartelası, / D 9 -f, Permolit Boya.

STİL ÖNERİSİ 2: RETRO KIR EVİ

1. İki yanı grinin en açık tonuna boyanan nişin iç kısmı antrasit griye boyanmış. Önüne yerleştirilen beyaz konsol ise rengi daha da belirgin hale getiriyor.

2. Ahşap duvar panosu asılmış. Hem bu pano, hem de sandalyeler siyah ve beyazın yarattığı monokrom görüntüyü kırıyor.

3. Depolamalı ve bol çekmeceli, tek parça beyaz konsol nişin içine yerleştirilmiş. Ardından kombinasyonu tamamlayan renkli kutular rafa konulurken, kilim zemine serilmiş.

4. Son olarak retro kır evi stilinin klasik bir örneği olabilecek ahşap sandalyeler konsolun iki yanına yerleştirilmiş. Önünden geçen herkesin bir durup oturmak isteyeceği köşe minik birkaç aksesuar ile tamamlanmış.

Modern dekorasyon stiline etnik detayları duvar panolarıyla ilave edebilirsiniz.

HAZIRLAYAN: SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN

Sarı oda dekorasyonu – Tatlı mı tatlı parlak sarı her stilde enerjiyi yükseltiyor

Plüton’un hediyesi retro evler

https://www.evimdergisi.com.tr/plutonun-hediyesi-retro-evler/