Almanya’da yemyeşil bir bahçede huzurlu sıcacık bir yuva

Son güncelleme:

Gözde Demirtaş, Almanya’nın Bielefeld şehrindeki bu evi, eşi ve kendisi için çiçeklerle dolu mutlu,ve bol ışıklı bir yuvaya dönüştürmüş.

170 METREKARELİK 4 KATLI BİR EV

Almanya’nın Bielefeld şehrinde Gözde Demirtaş’ın konuğu olduk. Kuzuların, ceylanların yol kenarlarında dolaştığı bu küçük, yemyeşil şehirde 170 metrekarelik 4 katlı bir evde yaşamlarını sürdürüyor genç çift.

Yaklaşık 2,5 sene önce uzun süren bir arayıştan sonra bu evi bulmuşlar: “Evi bulduğumuz an hissettiklerimi anlatmak zor; ama kendi kendime dedim ki ‘tamam, işte bu, burası bizim evimiz’. Evi bize satan Alman çift yaklaşık 50 yıllık evliliği olan dünya tatlısı insanlardı. ‘Bu ev bize çok büyük mutluluklar getirdi. Umarız siz de bizim kadar mutlu olursunuz’ diyerek olabilecek en güzel temennilerle evlerini bize sattılar. Yıllarca onların yuvası olan ev, artık bizim evimiz, bizim yuvamız olacaktı.”

Evin giriş katında salon, mutfak ve minik bir tuvalet; birinci katında yatak odaları ve ebeveyn banyosu; çatı katında ise 2 oda ve eğimli tavanı olan bir banyo bulunuyor.

TAŞ DÖŞEMELER PARKE OLDU

Salon ev ilk alındığında eski bir görüntüye sahipmiş. Taş döşemeler parkeye dönüştürülmüş. Yemek masası ve sandalyeler Hollanda’dan alınmış. Salonda Almanya, İngiltere ve Norveç’ten alınan eşyalar da bulunuyor.

Aksesuarlar ile oynamayı çok seven ev sahibesi yemek alanında da değişimi onlarla sağlıyor.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak dolapları yaklaşık 17 yıllık, sadece tezgah arası, armatür ve eviye değiştirilmiş. Ev sahibesi dolapların arasına parlak gri seramikler uygulayarak, klasik ile modern detayları bir arada kullanmak istemiş.

Mutfaktaki eşyaların çoğu Riviera Maison’dan alınmış. Gözde Hanım burada hasır, gümüş ve seramik ürünlere yer vermiş.

EBEVEYN YATAK ODASI

Ebeveyn yatak odası evin ikinci katında yer alıyor. Odadaki tüm mobilyalar Ikea’dan alınmış. Beyaz rengin soğukluğu, pastel ve natüral tonlardaki tekstillerle tamamlanmış.

GİYİNME ODASI

İkinci katta yer alan giyinme odasında, ihtiyaçları doğrumtusunda içlerini tasarladıkları duvardan duvara bir dolap yaptırılmış. Dolaplar ve makyaj masası Ikea’dan.

ÇATI KATI DEKORASYONU

Çatı katında misafirler için bir banyo da düzenlenmiş. Eğimli çatı penceresi, banyoda ferah bir görünüm yaratıyor. Banyonun koyu olan daha açık tonlarıyla değiştirilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: GÖZDE C. DEMİRTAŞ
Evim Dergisi 2017

İstikamet açık hava